Vystužovanie kádra na Zemplíne: V tíme Michaloviec dve nové tváre zo zahraničia

Llazaros Rota je novou tvárou v Michalovciach
Llazaros Rota je novou tvárou v Michalovciach

MICHALOVCE - Dve nové futbalové tváre, Héctor Carrasco a Llazaros Rota, sa objavili v kádri MFK Zemplín Michalovce, ôsmeho tímu uplynulej sezóny Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce. Obaja zarezávajú na tréningoch klubu v rámci letnej prípravy na nastávajúci súťažný ročník 2018/2019.

Španiel Carrasco je odchovancom RCD Mallorca, za materský tím pravidelne nastupoval v tretej najvyššej súťaži. Michalovčania tohto futbalistu, využiteľného na kraji obrany či stredu poľa, testovali už v lete 2013, keď Zemplínčania boli ešte v druhej lige. Druhý novic, albánsky defenzívny univerzál Llazaros Rota, ktorý môže hrať na stopérskom poste, na kraji či v pozícii defenzívneho stredopoliara, bol na jar súčasťou základnej zostavy druholigového Slavoja Trebišov. "Carrasco je u nás na skúške, po piatich rokoch bude mať opäť šancu presvedčiť o svojich kvalitách. V prípade Rotu sa už pracuje na jeho prestupe do nášho klubu. Ďalšie posily sú v štádiu riešenia,“ referuje oficiálna internetová stránka michalovského klubu s odvolaním sa na denník Korzár vyjadrenie predsedu predstavenstva MFK Zemplín Štefana Laurinčíka. So "žlto-modrými" sa pod vedením trénera Antona Šoltisa pripravuje aj poľský útočník Dawid Kurminowski, ktorý má hosťovanie na východe Slovenska až do konca roka 2018.

Po kvartete Sergei Šumejko, Cubaša Niši, Tin Matič a Eligijus Jankauskas definitívne opúšťajú michalovské mužstvo aj ďalší dvaja hráči - Milan Šimčák prestúpil do Dunajskej Stredy a najlepší strelec Zemplínčanov z minulej sezóny Martin Koscelník má namierené do českého Liberca. Obaja sa s novými zamestnávateľmi dohodli na trojročnej zmluve. "Takmer naisto odíde aj mládežnícky reprezentant Martin Bednár. Počas budúceho týždňa sa majú ohlásiť záujemcovia zo zahraničia a potom budeme múdrejší,“ uviedol Štefan Laurinčík.

Ďalším futbalistom, ktorý by mohol káder opustiť už počas tohto leta, je aj brankár Matúš Kira. Dvadsaťtriročný gólman sa však stále pripravuje s michalovským prvoligistom. Prvý zápas v rámci letnej prípravy odohrá MFK v sobotu 16. júna o 9.30 h na trávniku druholigového Trebišova.


Tagy: MFK Zemplín Michalovce Llazaros Rota Héctor Carrasco

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
mfkzemplin.sk

DISKUSIA