Ronaldov hetrik aj vďaka školáckej chybe De Geu: Ako mu mohlo toto vykĺznuť?

David De Gea a Sergio RamosDavid De Gea a Sergio Ramos Zdroj: Twitter - David De Gea

SOČI - Futbalisti Portugalska a Španielska remizovali v piatkovom šlágri B-skupiny MS 2018 v Soči 3:3. Všetky tri góly Portugalska strelil Cristiano Ronaldo, ktorý premenil jedenástku, skóroval po zaváhaní brankára Davida de Geu a v závere stanovil výsledok z priameho kopu.

Portugalčania boli aktívni v úvodných minútach a okamžite z toho vyťažili otvárací gól stretnutia. Ronaldo spadol v šestnástke po súboji s Nachom a hlavný rozhodca Rocchi nariadil pokutový kop, ktorý Ronaldo s prehľadom premenil. Španielsko sa potom presadilo zásluhou Diega Costu, ktorý podržal loptu, vystrelil pomedzi dvoch brániacich hráčov a prekonal aj brankára Patricia. Arbiter ešte komunikoval s videoasistentom, ale k oficiálnemu posudzovaniu Costovho súboja s protihráčmi prostredníctvom technológie nedošlo. Pred prestávkou sa vývoj znova otočil v prospech Portugalska a opäť bol v hlavnej úlohe Ronaldo, ktorého prízemnú strelu neskrotil brankár De Gea.

"Byť brankárom vyžaduje určitú psychológiu, ale nemáme o Dávidovi absolútne žiadne pochybnosti," povedal tréner Španielska Hierro o gólmanovi Manchestru United.

Španieli inkasovali na začiatku aj v závere prvého polčasu a mali 45 minút, aby druhýkrát vyrovnali. Podarilo sa im to v 55. minúte, keď sa Costa stal druhým dvojgólovým strelcom tohto zápasu. D. Silva odcentroval z priameho kopu, Busquets hlavou priťukol loptu a Costa skóroval do odkrytej bránky - 2:2. Za hodinu sa v šlágri udialo niekoľko zvratov a na konci riadneho hracieho času prišiel ďalší. Ronaldo dostal v 88. minúte možnosť, aby pre Portugalsko zariadil vyrovnanie a nepremárnil ju. Proti jeho výstavnej strele z priameho kopu nemal De Gea nárok - 3:3.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Španielsko David De Gea
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky