VIDEO Peruánci zahodili exkluzívnu možnosť na víťazstvo: Pochoval ich pohotový Poulsen!

Andreas Christensen v snahe zastaviť Peruánca Luisa AdvinculuAndreas Christensen v snahe zastaviť Peruánca Luisa Advinculu Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

SARANSK - Futbalisti Dánska zvíťazili nad súpermi z Peru 1:0 v sobotňajšom zápase C-skupiny na MS 2018 v Rusku. Jediný a rozhodujúci gól v Mordovia Arene v Saransku strelil v 59. min Yussuf Poulsen. Peruánci v celom zápase dovedna 17-krát vystrelili, z toho 6-krát na bránku, ale nestačilo im to a po 15 zápasoch našli premožiteľa. Juhoameričania neuspeli aj preto, že na sklonku prvého polčasu nepremenili pokutový kop. Dáni si pripísali prvé 3 body do tabuľky C-skupiny a spoločne s Francúzmi sú na jej čele. V predchádzajúcom súboji Francúzi zdolali Austrálčanov 2:1.

Peru bolo v prvom polčase lepším tímom, ale šance Andrého Carrilla či Jeffersona Farfána sa gólmi neskončili. Pasívni Dáni sa dostali k prvému streleckému pokusu až v 27. min, keď mali Peruánci už sedem striel na bránku či mimo nej. V nadstavenom čase prvého polčasu Yusuf Poulsen v šestnástke svojho tímu "zavadil" o nohu protihráča Christiana Cuevu. Rozhodca Gassama z Gambie najprv nereagoval, ale potom si šiel situáciu ešte raz pozrieť na videu a ukázal na biely bod. Ponúknutú príležitosť na otvorenie skóre však Cueva trestuhodne nevyužil, loptu poslal asi 1,5 m nad bránku Kaspera Schmeichela.

V 57. min Cueva zahodil ďalšiu veľkú šancu Peru, keď namiesto zakončenia zvolil zbytočnú prihrávku a pokazil ju. Po hodine hry celkom nečakane udreli Dáni. Yussuf Poulsen si nabehol za peruánsku obranu, spracoval loptu od Christiana Eriksena na hranici ofsajdu a našiel priestor medzi brankárom Peru Gallesem a jeho pravou žrďou. Gól ešte viac nakopol Juhoameričanov, ale z ich viacerých šancí sa vyrovnanie nezrodilo. Na druhej strane mohli prikrášliť dánske víťazstvo Nicolai Jörgensen či Christian Eriksen, ale bez gólového efektu.

C-skupina (Saransk/ Mordovia Arena):

Peru - Dánsko 0:1 (0:0)
Gól: 59. Y. Poulsen, ŽK: 38. Tapia - 87. T. Delaney, 90.+ Y. Poulsen, rozhodoval: Gassama (Gam.), 40 500 divákov

Zostavy:
Peru: Gallese - Advíncula, Alberto Rodríguez, C. Ramos, Trauco - Tapia (87. Aquino), Yotún - Carrillo, Cueva, Flores (62. Guerrero) - Farfán (85. Ruidíaz)
Dánsko: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, A. Christensen (81. M. Jörgensen), Stryger Larsen - Kvist (35. Schöne), Ch. Eriksen, T. Delaney - Y. Poulsen, N. Jörgensen, Sisto (67. Braithwaite)

Viac o téme: Peru Dánsko MS vo futbale 2018
  • Zdroj: TASR, športky