Neymar to povedal na plné ústa: Som najlepší na svete, Messi a Ronaldo sú z inej planéty

Neymar
Neymar

MOSKVA - Kapitán brazílskej futbalovej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku Neymar sa zapojil do debaty o najlepšom hráčovi planéty. Hviezda francúzskeho tímu Paríž St. Germain sa v rozhovore pred úvodným zápasom "kanárikov" tiež vyjadrila k cieľom na šampionáte.

"Cristiano Ronaldo a Lionel Messi sú pred všetkými ostatnými hráčmi. Vo všetkej skromnosti, v súčasnosti som najlepším hráčom sveta, lebo oni dvaja sú z inej planéty," povedal na úvod s úsmevom na tvári Neymar. Brazílčan podľa portálu Goal.com neskôr dodal: "Nechcem byť najlepším hráčom, mojím cieľom je byť majster sveta. Zisk trofeje by nesmierne potešil mňa, moju rodinu aj moje rodisko."

Brazília v E-skupine nastúpi proti Švajčiarsku, Kostarike a Srbsku, pričom Neymar očakáva špeciálnu pozornosť od hráčov súpera. "Ak ma niekto kopne, pôjdem ďalej s loptou a protihráči z toho budú frustrovaní. Ak budem s nervami na hrane, upokojím sa. Nedám rozhodcovi akúkoľvek možnosť vylúčiť ma," vyjadril sa brazílsky kapitán, ktorý sa vrátil aj k zraneniu chrbta zo štvrťfinálového zápasu proti Kolumbii na domácom svetovom šampionáte z roku 2014: "Tentokrát sa budem snažiť vyhýbať podobným situáciám. Okrem toho, že som starší, som aj lepšie pripravený ako pred štyrmi rokmi."


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Brazília Neymar

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA