VIDEO Francúzi sa na výhru poriadne natrápili: Hlasy po zápase s Austráliou

Antoine Griezmann pri lopteAntoine Griezmann pri lopte Zdroj: SITA/AP/David Vincent

KAZAŇ - Francúzski futbalisti uspeli v úvodnom vystúpení na MS v Rusku, keď v C-skupine zdolali Austráliu 2:1. O triumfe zverencov Didiera Deschampsa rozhodol v 81. minúte stredopoliar Paul Pogba s prispením teču obrancu Austrálie Aziza Behicha.

Hlasy (zdroj: lequipe.fr, TF1, FIFA.com):

Didier Deschamps (tréner Francúzska): "Nebolo to ľahké, ale víťazstvo na úvod je veľmi dôležité. Bolo to zložité proti tímu, ktorý nám narobil viacero problémov. Je ťažké všetko vysvetliť. Nevedeli sme zmeniť rytmus, chýbala nám šťava a neboli sme nebezpeční. Všetky tímy to však budú mať ťažké. Málokedy sa zopakuje to, čo v prvom zápase Ruska so Saudskou Arábiou. Každopádne, môžeme hrať lepšie."

Bert van Marwijk (tréner Austrálie): "Myslím si, že sme odohrali skvelý zápas. Som hrdý na hráčov, ale aj sklamaný. Ani jednému z chlapcov nemôžem nič vytknúť, môžem im len zložiť jeden veľký kompliment. Utvorili si mnoho situácií, v ktorých Francúzi nevedeli, čo majú robiť. Zaslúžili sme si aspoň remízu."

Antoine Griezmann (útočník Francúzska, strelec gólu): "Musíme bezpodmienečne začať hrať lepšie. Je toho ešte veľa pred nami na tomto šampionáte, ale s dnešným výkonom by sme ďaleko nezašli. Víťazstvo sa ráta, ale do druhého zápasu musíme ísť vo väčšej pohode a najmä bez veľkých rečí. Musíme zapracovať na systéme a zautomatizovaní viacerých herných činností najmä v ofenzíve. Čo sa týka pokutového kopu, bol správne nariadený, lebo súper zasiahol moje ľavé chodidlo. Aj ma to trochu bolelo a so simulovaním to nemalo nič spoločné. Je skvelé, že sa na tento účel využilo video."

Hugo Lloris (brankár a kapitán Francúzska): "Myslím si, že všetky zápasy na šampionáte budú ťažké. Dnes bolo dôležité získať tri body, vnesie to do nášho tímu dynamiku a naberieme sebadôveru. Hra však mala ďaleko od dokonalosti. Budeme musieť pridať."

Paul Pogba (stredopoliar Francúzska a strelec víťazného gólu): "Je to zápas majstrovstiev sveta, kde už nie sú žiadne malé tímy. Austrália si počínala veľmi dobre, je to zaujímavý tím. Sme radi, že sme získali prvé víťazstvo, bolo to veľmi dôležité, ale aj veľmi ťažké."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Austrália Francúzsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/David Vincent
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy