VIDEO Skrat francúzskeho obrancu: Umtiti o svojej ruke v šestnástke

Samuel Umtiti a jeho ruka
Samuel Umtiti a jeho ruka

KAZAŇ - Francúzski futbalisti pri sobotňajšom vstupe do XXI. majstrovstiev sveta v Rusku (14. júla - 15. júla) herne nenadchli, napokon však v dueli C-skupiny v Kazani zdolali Austrálčanov 2:1. "Les Bleus" sa ujali vedenia v 58. min po premenenom pokutovom kope Antoina Griezmanna, pred ktorým sa premiérovo na šampionáte dostala k slovu videotechnológia.

Úradujúci vicemajstri Európy si to však zakrátko skomplikovali, keď stopér Samuel Umtiti v šestnástke nepochopiteľne zahral rukou. Z ďalšej jedenástky vyrovnal v 62. min kapitán "socceroos" Mile Jedinak.

"Keď som sa otáčal, myslel som si, že lopta už ponad mňa preletela ďalej. Bol som veľmi prekvapený, keď pristála na mojej ruke a rozhodca odpískal penaltu," poznamenal po stretnutí zadák FC Barcelona Umtiti.

Dvadsaťštyriročný rodák z kamerunského Yaoundé priznal, že vďaka spoluhráčom dokázal nešťastný moment hodiť za hlavu a ďalej sa koncentrovať na svoj výkon. "V každom dueli sú aj horšie herné situácie. Spoluhráči mi pomohli, aby som na to nemyslel a sústredil sa na ďalšie minúty. Museli sme premýšľať iba o víťazstve. Ak dôjde k takejto chybe, akej som sa dopustil ja, treba to prijať a rýchlo sa z otrepať," doplnil Umtiti.

Reprezentačnému mužstvu z "krajiny galského kohúta" sa stalo vôbec premiérovo v histórii, že vyhralo otvárací zápas na dvoch MS po sebe. V Brazílii 2014 si Francúzi na úvod poradili s Hondurasanmi (3:0). Sobotňajší triumf napokon zariadil v 81. min Paul Pogba. Aj tento gól musela odobriť technika, keďže lopta sa po odraze od brvna dostala len tesne za bránkovú čiaru. "Aj keď všetko nebolo dokonalé, máme cennú výhru. Sme spokojní, ale musíme si prejsť tento zápas a popracovať na tom, čo nám nefungovalo. Chýbal nám rytmus, prispôsobili sme sa tempu Austrálčanov. Aj trávnik bol veľmi suchý, čo nám tiež nepomohlo. Je to však dobrý štart do turnaja," skonštatoval Samuel Umtiti.


Tagy: Austrália Francúzsko Samuel Umtiti

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/David Vincent

DISKUSIA