Priam katastrofálny deň pre slovenských šuhajov: Všetci so stopkou už v kvalifikácii

Ivo KlecIvo Klec Zdroj: SITA

POPRAD - Ani jeden zo šiestich slovenských tenistov neprešiel sitom 1., resp. 2. kola kvalifikácie dvojhry na antukovom challengrovom turnaji ATP v Poprade (dotácia 64 000 eur + hospitality). So súťažou sa už po úvodnom svojom vystúpení rozlúčili Samuel Puškár, Andrej Krejčík, Peter Samoši, Tomáš Vanko a aj Ivo Klec. V 1. kole uspel iba Tomáš Líška, ktorý vo výlučne slovenskom súboji zdolal krajana Andreja Krajčíka 6:0, 6:1. Do finále kvalifikácie sa však Líška nedostal. Podľahol skúsenému Rakúšanovi Andreasovi Haiderovi-Maurerovi (2.) 3:6, 3:6.

Tridsaťsedemročný Klec, ktorý sa rozhodol pre reštart kariéry, prehral už v 1. kole eliminácie s Čechom Davidom Poljakom nasadeným ako ôsmym 2:6, 6:4, 3:6. Klec čakal na súťažný návrat po zranení 1033 dní a v Poprade ešte nebol celkom fit. "Ešte pred týždňom som bol zranený a zvažoval som, či vôbec pôjdem do Popradu. Proti Poljakovi to bolo skôr o bojovnosti, nebol to vo vetre kvalitný zápas. Súper bol o trochu lepší," povedal Ivo Klec na videu na webe turnaja tenista.sk.

Kvalifikáciu v Poprade dohrajú v nedeľu od 12.00 h finálovými zápasmi. Hlavná súťaž sa bude hrať od pondelka 18. júna, v nej budú zo Slovákov účinkovať Jozef Kovalík ako druhý nasadený a tiež Filip Horanský. Vďaka voľným kartám budú mať šancu Peter Vajda, Lukáš Klein a Dominik Šproch. Pod Tatrami budú chýbať daviscupoví reprezentanti Martin Kližan, Norbert Gombos a Andrej Martin.

Finále turnaja Poprad - Tatry Challenger 2018 sa bude hrať v sobotu 23. júna od 13.30 h. Pre víťaza je určená prémia 9200 eur, finalista zinkasuje šek na 5400 eur.