Tite pred vstupom kanárikov do MS: Nikto v Brazílii už nemyslí na potupnú prehru 1:7 s Nemcami

Brazílsky tréner Tite
Brazílsky tréner Tite

ROSTOV NAD DONOM - Pozerá sa na nás celý svet, ale ten tlak nesmie byť kontraproduktívny. Zo slov trénera brazílskej futbalovej reprezentácie Titeho pred vstupom 5-násobného svetového šampióna do diania na MS v Rusku cítiť zodpovednosť, ale aj odhodlanie.

"Teším sa, že sa to už konečne začne. Pripravovali sme sa dlho a zodpovedne na túto chvíľu a sme v pohode. To mi dáva pocit pokoja napriek tlaku, kde nás mnoho ľudí vidí či chce vidieť," povedal Tite pred nedeľňajším súbojom E-skupiny Brazília - Švajčiarsko v Rostove nad Donom.

Pod vedením 57-ročného odborníka, celým menom Adenor Leonarda Bacchi, Brazílčania za dva roky prehrali len jeden z 21 zápasov a dosiahli celkové skóre 47:5. Nálepku favorit majstrovstiev sveta zo seba len tak nezotrú, na druhej strane majú na pamäti zatiaľ svoj posledný súboj na pôde MS a frustrujúcich 1:7 v semifinále MS 2014 od Nemcov v domácom prostredí.

"Nepremýšľam o tom a myslím si, že dnes už ani nikto v celej Brazílii. V trénerskom zamestnaní to tak chodí, že sú ľudia, ktorým sa nepáčia moje rozhodnutia. Na druhej strane ja zasa nemám rád niektorých ľudí a ich pohľad na veci. Treba sa starať o svoje mužstvo čo najlepšie a byť pozitívny. Ja si vážim každý deň, keď môžem byť s mojimi hráčmi a spolu tvoriť históriu brazílskeho futbalu," filozoficky podotkol Tite.

Počas dvojročného pôsobenia pri kormidle brazílskeho národného tímu si vyslúžil veľa pochvaly od médií, aj rešpektu od súperov. Podarilo sa mu stmeliť často rozhádané hviezdy a vybudovať z nich mužstvo s výsostne tímovou filozofiou. Rovnako dokázal prepojiť skúsenosti starších s mladíckou dravosťou a rešpektovaného hráča urobil aj z nedávno ešte tínedžera Gabriela Jesusa, ktorý sa stal najlepším brazílskym strelcom kvalifikácie. V 10 zápasoch dosiahol 7 gólov a to na začiatku kvalifikácie iba debutoval v reprezentačnom drese.

"Povedal som to už mnohokrát. Náš učiteľ zmenil tvár tohto brazílskeho mužstva. Robí pre nás všetko a my sa mu chceme čo najlepšie odvďačiť. Spoločná práca v dobrej atmosfére je oveľa ľahšia," povedal hviezdny obranca Realu Madrid Marcelo. Práve Marcelo si ako prvý navlečie na rukáv kapitánsku pásku na MS 2018. V tíme "kanárikov" nie je určený stabilný kapitán. Predpokladá sa, že túto funkciu si budú na šampionáte striedať okrem Marcela aj Miranda, Thiago Silva a Neymar.


Tagy: Brazília Neymar Marcelo Švajčiarsko Tite

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Felipe Dana

DISKUSIA