VIDEO Futbalový svet v šoku! Mexiko zdolalo úradujúcich majstrov sveta

Radosť hráčov MexikaRadosť hráčov Mexika Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MOSKVA - Futbalisti Mexika sa postarali o veľké prekvapenie na XXI. majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla), keď v nedeľňajšom úvodnom stretnutí F-skupiny dokázali triumfovať nad Nemcami 1:0 (1:0). O víťazstve nad úradujúcimi svetovými šampiónmi rozhodol na moskovských Lužnikách krátko po polhodine hry Hirving Lozano. Útočník PSV Eindhoven zakončil ukážkovú kontru.

Aktéri úvodného duelu "efka" ponúkli v I. polčase zaujímavé predstavenie. Rýchle akcie sa striedali na oboch stranách. Nemci síce mali prevahu v držaní lopty, ale Mexičania pôsobili "živším" dojmom a svojimi kontrami robili problémy obrane svetových šampiónov. Jedna im vyšla v 35. min, keď pred svojou šestnástkou získali loptu a rýchly prechod do útoku zakončil Lozano, ktorý sa v pokutovom území zbavil "zasekávačkou" Özila a pravačkou prestrelil Neuera. Obhajcovia titulu mohli vyrovnať o štyri minúty neskôr, ale Kroosov priamy kop vytlačil Ochoa na brvno.
Po zmene strán sa nemeckí futbalisti snažili dobýjať mexickú defenzívu, ale kľúč na jej prekonanie nenašli. Nepomohlo ani stavenie na totálnu ofenzívu stiahnutím dvoch defenzívnych hráčov a príchodom Reusa a Gómeza. Až striedajúci Brandt sa postaral o vzruch v závere, jeho delovka v 89. min skončila na konštrukcii bránky Ochou.

Výsledok - MS vo futbale - F-skupina (Moskva/Lužniki):
Nemecko - Mexiko 0:1 (0:1)
Gól: 35. Lozano, ŽK: 83. Th. Müller, 84. Hummels - 40. Moreno, 90. Herrera, rozhodoval: Faghani (Irán)

Zostavy:
Nemecko: Neuer - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Plattenhardt (79. M. Gómez) - S. Khedira (60. Reus), T. Kroos - Th. Müller, Özil, Draxler - Timo Werner (86. Brandt)
Mexiko: Ochoa - Salcedo, H. Ayala, Moreno, Gallardo - Herrera, Guardado (74. R. Márquez) - Layún, Vela (58. E. Álvarez), Lozano (66. R. Jiménez) - J. Hernández

Viac o téme: Nemecko Mexiko MS vo futbale 2018