Ohlasy médií: Revolúcia na mundiale! Najhorší vstup na majstrovstvách za 40 rokov

Neymar
Neymar

MOSKVA - Ohlasy svetových internetových médií na zápas majstrovstiev sveta vo futbale Brazília - Švajčiarsko (1:1):

O Globo (Braz.): "Brazília hrala 19 minút svoj najlepší futbal. Výborné kombinácie, presné prihrávky, nápaditosť v útoku. A potom vstúpili do hry kalkulácie a akoby čakanie na kontry a na to, čo vymyslí súper. Stačil jeden center a Švajčiarsko, dovtedy bez útoku, vyrobilo zo zápasu v Rostove nad Donom nečakanú drámu. Remíza 1:1 nech je pre nás lekcia. Ak je tím lepší, nemal by prenechať iniciatívu súperovi. Dá vám potom facku do tváre vtedy, keď to najmenej očakávate."

Folha de Sao Paulo (Braz.): "Ochromený Neymar a Brazília narazila... Selecao má za sebou najhorší vstupný zápas na majstrovstvách sveta za 40 rokov. V Argentíne v roku 1978 to bolo tiež 1:1 v prvom zápase, vtedy proti Švédsku."

Blick (Švaj.): "Zuber vyčaroval bod proti Brazílii. Mexický rozhodca bol dvakrát na našej strane."

NZZ (Švaj.): "Posolstvo z Rostova! Dlhé roky sa Švajčiarsko iba spoliehalo, že mu niekto iný pomôže a neverilo si. Aj začiatok proti Brazílii tomu nasvedčoval, ale koniec zápasu nám vlial nádej na zmenu. Nebol to ešte brilantný a suverénny výkon, po ktorom by prišlo snové víťazstvo. Chce to ešte vic odvahy a najmä lepší prvý polčas."

Record (Portug.): "Brazílske sklamanie na úvod. "Canarinhos" viedli, ale potom dovolili Švajčiarom vyrovnať."

Marca (Šp.): "Revolúcia na mundiale. Brazília po raketovom úvode a značkovom góle Coutinha zhasla a výsledkom bola remíza 1:1. Zatiaľ to vyzerá tak, že v Rusku sa nikto nikoho nebojí a okrem favoritov môže pomýšľať na záverečný boj o titul aj ´stredná trieda´."

Kicker (Nem.): "Coutinhov čarovný gól Brazílie nestačil. Najväčší favorit si to takto na úvod nepredstavoval."

Daily Mail (V. Brit.): "Brazília otupená Švajčiarskom! Pochybná Zuberova hlavička zrušila brilantný Coutinhov zásah."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Došlo aj na Brazíliu! So Svajčiarskom len 1:1..."


Tagy: Brazília Neymar Švajčiarsko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Felipe Dana

DISKUSIA