VIDEO Marián Hossa sa do hokejového dôchodku nechystá: S hokejom skončím, až keď...

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA/AP/Nam Y. Huh

BRATISLAVA - Slovenský, už teraz legendárny, útočník Marián Hossa potešil svojich fanúšikov. Hokejovú kariéru sa skončiť nechystá. I keď celú minulú sezónu hrať nemohol, korčule na klinec ešte nevešia.

Veľmi dobrú kariéru 39-ročnému útočníkovi skomplikovalo nepríjemné ochorenie. Na odporúčanie lekárov sa Hossa rozhodol prerušiť kariéru a nikto nevie, či sa mu ju podarí reštartovať. Aj keď je bez hokeja už dlhú dobu, v Chicagu má stále platný kontrakt, a tým pádom je stále aktívnym hráčom. "Ja som kariéru neskončil, to bola mylná (informácia). Kariéru budem končiť, keď mi skončí zmluva. Momentálne som na "PNke". Od minulého roku sa nič nezmenilo," povedal Hossa pre televíziu TA3.

Alergia na výstroj sa už nedala potláčať liekmi a zdravie je samozrejme prvoradé. Keďže Chicago patrí k špičkovým zámorským tímom, každý dolár v rozpočte sa zíde. Blackhawks sa preto zrejme pokúsia vymeniť zmluvu Mariána Hossu inému tímu, aby klub získal miesto pod platovým stropom: "Uvidíme, či k tomu dôjde. Posledné slovo mám ja. Keď bude treba pomôcť tímu, tak s tým za určitých podmienok nemám problém."

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Nam Y. Huh
  • Zdroj: športky

Súvisiace články