VIDEO kľúčovej situácie, po ktorej nahnevaná Brazília apeluje na FIFA: Bol to faul!

Steven Zuber po postrčení Mirandu strieľa vyrovnávajúci gól ŠvajčiarskaSteven Zuber po postrčení Mirandu strieľa vyrovnávajúci gól Švajčiarska Zdroj: independent.co.uk

SOČI - Brazílski futbalisti sa stále nevedia zmieriť s tým, že v úvodnom zápase majstrovstiev sveta v Rusku proti Švajčiarom (1:1) nezískali všetky tri body. V tejto súvislosti sa pýtajú, či vo dvoch podľa ich názoru sporných momentoch vôbec bol použitý novozavedený systém videotechnológie VAR.

Brazílska futbalová konfederácia (CBF) oficiálne žiada Medzinárodnú futbalovú federáciu o stanovisko, ako to bolo s videotechnológiou v prípade dvoch kľúčových situácií v druhom polčase, ktoré sa napokon nepískali ako fauly na brazílskych hráčov, čo reálne zvýhodnilo ich súperov. V prvom prípade išlo o vyrovnávajúci gól Švajčiarska, ktorému údajne predchádzal faul na brazílskeho stopéra Mirandu a v druhom zasa faul na útočníka Gabriela Jesusa v šestnástke, po ktorom sa Juhoameričania dožadovali pokutového kopu.

"Boli to dve jasné chyby rozhodcu, ktoré mali byt analyzované systémom VAR. Chceli by sme vedieť, či vôbec boli nejakým spôsobom prehodnotené. Transparentnosť je podstatná napriek tomu, že hlavný rozhodca si nevyžiadal opakovanie situácií na videu," tvrdia oficiálni predstavitelia brazílskeho futbalu. Zároveň si vyžiadali video aj zvukové nahrávky z inkriminovaných situácií.

Konečný výsledok 1:1 zároveň znamená najhorší vstup Brazílie do MS vo futbale za posledných 40 rokov. V roku 1978 Brazílčania remizovali so Švédmi (1:1) a odvtedy im na konto vo vstupných dueloch pribúdali len víťazstvá.

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Brazília Švajčiarsko Steven Zuber Miranda
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: independent.co.uk; VIDEO: SPORT TV
 • Zdroj: SITA

Súvisiace články