Tímy už hlásia lídrov na Tour de France: Prvé husle bude hrať Bardet, Roglič a Kruijswijk

Chris Froome, Rigoberto Uran a Romain Bardet na stupni víťazov
Chris Froome, Rigoberto Uran a Romain Bardet na stupni víťazov

BRATISLAVA - Lídrami tímu LottoNL-Jumbo pre celkové poradie budú na blížiacich sa cyklistických pretekoch Tour de France Holanďan Steven Kruijswijk a víťaz nedávno skončených pretekov Okolo Slovinska Primož Roglič.

V šprintoch sa bude pozornosť upriamovať na iného Holanďana Dylana Groenewegena, ktorý zvíťazil vo vlaňajšej záverečnej etape Tour de France na Champs-Élysées v Paríži. Najskúsenejším členom tímu je Robert Gesink, ktorý skončil päťkrát v najlepšej desiatke celkového poradia na pretekoch Grand Tour. Pre Amunda Grondahla Jansena a Antwana Tolhoeka to bude premiéra na "Starej dáme".

Nominácia: Robert Gesink (Hol.), Dylan Groenewegen (Hol.), Amund Grondahl Jansen (Nór.), Steven Kruijswijk (Hol.), Paul Martens (Nem.), Primož Roglič (Slovin.), Timo Roosen (Hol.), Antwan Tolhoek (Hol.)

Francúzsky cyklista Romain Bardet z tímu Ag2r La Mondiale sa na nadchádzajúcich pretekoch Tour de France predstaví v pozícii lídra pre celkové poradie. Do zoznamu nominovaných sa dostal aj Švajčiar Silvan Dillier, ktorý skončil na druhom mieste na tohtoročnej klasike Paríž-Roubaix, keď nestačil v záverečnom šprinte na trojnásobného majstra sveta Petra Sagana. "Nie sme favoriti, ale máme pretekára, ktorý môže skomplikovať boj o celkové prvenstvo," uviedol manažér francúzskeho tímu Vincent Lavenu. Dvadsaťsedemročný Bardet skončil v prvej desiatke celkového poradia v posledných štyroch ročníkoch Tour de France, v posledných dvoch edíciách sa dostal aj na stupne víťazov. V minulom ročníku skončil na treťom mieste, predvlani dokonca na druhej priečke.

Nominácia: Alexandre Geniez (Fr.), Oliver Naesen (Belg.), Tony Gallopin (Fr.), Romain Bardet (Fr.), Pierre Latour (Fr.), Axel Domont (Fr.), Silvan Dillier (Švaj.), Alexis Vuillermoz (Fr.)


Tagy: Silvan Dillier Romain Bardet Primož Roglič Steven Kruijswijk LottoNL-Jumbo Ag2r La Mondiale Vincent Lavenu

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA