Fanúšikovia utrhnutí z reťaze: Alkohol tečie potokom, Rusom dochádzajú zásoby

Fanúšik Islandu s pivom v ruke
Fanúšik Islandu s pivom v ruke

MOSKVA - Tisícky futbalových fanúšikov, ktorí v úvodných dňoch XXI. majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) zaplavili Moskvu, spôsobili, že mnohé bary v tamojšej metropole súperia s nedostatočnými zásobami piva.

V niektorých častiach Moskvy, najmä v okolí Kremľa a Červeného námestia, už priaznivci vypili väčšinu piva, vodky a whisky, ktoré pre nich mali nachystané majitelia podnikov. Barman Dmitrij z trendového baru Gogoľ pre Mail Online prezradil, že fanúšikovia za tri dni vypili 800 litrov piva. Uprednostňujú údajne lacnejší ležiak pred drahšími fľaškovými pivami. "Nemysleli sme si, že budú chcieť len pivo. V Moskve je horúco, je tu veľa ľudí, je futbal a všetci pijú," tvrdí Dmitrij.

V ďalšom z podnikov zasa pivo došlo úplne a na ďalšie museli čakať 24 hodín, pretože problémy mal aj jeho dodávateľ. V Rusku došlo v ostatných rokoch k poklesu predaja piva, najmä pod vplyvom zvýšeného cla a sprísnených pravidiel predaja a reklamy. Pivovary počas šampionátu neočakávajú výrazné zvrátenie tohto trendu.


Tagy: fanúšikovia 2018 MS v Rusku

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA