Rybáriková vyzdvihla svoje kvality na tráve: Rýchly povrch mi vyhovuje

Slovenská tenistka Magdaléna RybárikováSlovenská tenistka Magdaléna Rybáriková Zdroj: TASR/AP/Mike Egerton

BIRMINGHAM - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Premier Nature Valley Classic na tráve v britskom Birminghame (dotácia 871 028 USD). V osemfinále Rybáriková zdolala Francúzku Kristinu Mladenovicovú po parádnom obrate za 116 minút 3:6, 6:2, 6:1.

Víťazka si pomohla 5 esami a rovnako päťkrát brejkla svoju protivníčku. Súperkou Rybárikovej (19. v rebríčku WTA) v boji o postup do semifinále bude Dalila Jakupovičová. Dvadsaťsedemročná Slovinka v stredu vyhrala prvý set nad Naomi Osakovou 6:3, jej japonská súperka následne odstúpila.

Slovenská tenistka po nevydarenom prvom sete proti Mladenovicovej v ďalšom priebehu stretnutia vďaka svojej variabilnej hre a zlepšenému servisu absolútne dominovala. V treťom sete dovolila Francúzke uhrať len jeden gem a dovedna sedem "fiftínov". Stretnutie zakončila čistou hrou pri svojom podaní po chybe súperky z bekhendu.

"Som šťastná, že som medzi najlepšou osmičkou. Bol to ťažký zápas. Kristina začala dobre, výborne podávala, ja som sa naopak trápila na returne. Bojovala som však a moja hra sa s pribúdajúcimi minútami výrazne zlepšila. Kľúčom k obratu bol rýchly brejk na začiatku druhého setu. Dnes som opäť často využívala bekhendový slajz, ktorý je na tráve veľmi účinný a nebála som sa chodiť na sieť. V Birminghame sú rýchle kurty a loptičky majú nízky odskok, čo mi vyhovuje. Pokiaľ ide o najbližšiu súperku, môj tréner Peter Huber mi pozrie zápas medzi Osakovou a Jakupovičovou a určite mi poradí nejakú taktiku," povedala Rybáriková v prvom pozápasovom interview.

Rybárikovej sa na tráve v Birminghame dlhodobo darí. V roku 2009 sa stala celkovou víťazkou tohto turnaja (vtedy ešte s nižšou dotáciou 220 000 USD), okrem toho sa tam dostala ešte raz do semifinále aj štvrťfinále. Zverenka trénera Petra Hubera už aktuálne má istotu šeku 24 880 USD pred zdanením a 100 bodov do rebríčka.

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Kristina Mladenovicová