Tréner Argentíny už má toho plné zuby: Fanúšikovia vidia za každým neúspechom len Messiho

Frustrovaný Lionel Messi
Frustrovaný Lionel Messi

NIŽNIJ NOVOGROD - Trénera argentínskych futbalistov Jorgeho Sampaoliho štve a príde mu nespravodlivé, že zo všetkých neúspechov tímu je v juhoamerickej krajine obviňovaný kapitán Lionel Messi. Hviezdny útočník Barcelony na majstrovstvách sveta čelia veľkej kritike po tom, čo v úvodnom zápase s nováčikom Islandom (1:1) nepremenil penaltu.

"Keď nevyhráme, pripisuje sa všetka zodpovednosť Leovi. Takto jednoducho to Argentínčania vidia. Je nespravodlivé, že jeden hráč musí niesť taký veľký tlak," povedal Sampaoli na tlačovej konferencii.

Jeho zverenci po nečakanom zakopnutí s Islandom potrebujú uspieť vo štvrtkovom zápase proti Chorvátsku, ktoré v úvodnom dueli D-skupiny presvedčivo zdolalo Nigériu 2:0.

"Na majstrovstvách sveta je nás v tíme 40. Budeme spolu v dobrom i zlom. Musím povedať, že osobne cítim zodpovednosť za nepremenené penaltu proti Islandu," uviedol päťdesiatosemročný kouč.

Futbalisti Argentíny vyhrali majstrovstvá sveta naposledy v roku 1986 s legendárnym Diegom Maradonom. Na minulom šampionáte pod vedením Messiho došli až do finále, kde nestačili na Nemecko. Druhé miesto "Albiceleste" obsadili aj na Cope América v rokoch 2015 a 2016.

Sampaolimu sa tiež nepáči, že Messi je hlavne vo vlasti neustále porovnávaný s Maradonom. "Sú iní aj ich kontext je odlišný. S Leom prehrala Argentína len tri alebo štyri zápasy. Je národný hrdina, rovnako ako bol Diego," upozornil bývalý kouč Sevilly alebo čílskej reprezentácie.


Tagy: Lionel Messi Argentína Jorge Sampaoli

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Ricardo Mazalan

DISKUSIA