Jendrišek a Stoch sa len chytajú za hlavu: Vizitka nášho futbalu a krajiny!

Miroslav Stoch
Miroslav Stoch

PRAHA - Československý Superpohár medzi futbalistami Slovana Bratislava a Slavie Praha sa v piatok 29. júna neuskutoční. Krajské riaditeľstvo polície v Bratislave požiadalo o jeho zrušenie z bezpečnostných dôvodov. Vysvetlilo to nedostatkom policajtov vzhľadom k tomu, že budú od rána strážiť pri školách a v čase zápasu tiež na neďalekom festivale.

Futbalová asociácia ČR a Slovenský futbalový zväz teraz riešia, či bude možné zápas zohrať v novom termíne, alebo bude zrušený úplne. "Pýtam sa len jedno, prečo sa to teda nemôže hrať v Prahe?," napísal na svojom Instagrame Miroslav Stoch. Okrem množstva fanúšikov mu v komentároch odpísal aj niekdajší spoluhráč s reprezentácie Erik Jendríšek, ktorý uštipačne napísal: "Je to zase super vizitka nášho futbalu a krajiny." Stoch už pridal iba súhlasné "asi tak."

 

 

Pytam sa len jedno,preco sa to teda nemoze hrat v Prahe???????

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Miňo Stoch (@minostoch99),

 

Futbalová asociácia Českej republiky (FAČR) zareagovala prostredníctvom vyjadrenia predsedu FAČR Martina Malíka, ktorého slová cituje oficiálna internetová stránka Slavie Praha: "Toto sa nemalo stať. Extrémne ma to mrzí, aj preto, že sú v tom FAČR a obaja finalisti Superpohára úplne nevinne. Žiaľ, za túto situáciu absolútne nemôžeme. Považujem i tak za obyčajnú ľudskú slušnosť sa v tejto chvíli ospravedlniť našim partnerom a predovšetkým fanúšikom obidvoch tímov. Zvlášť tým zo Slavie, z nich niektorí svoje aktivity podriadili 29. júna ceste do Bratislavy."

ŠK Slovan Bratislava a SK Slavia Praha si právo účasti v dueli o Česko-slovenský superpohár vybojovali ako úradujúci držitelia národných pohárov. "Belasí" v trnavskom finále Slovnaft Cupu zvíťazili nad MFK Ružomberok 3:1, "zošívaní" tiež v májovom dueli v Mladej Boleslavi vo finále MOL Cupu rovnakým výsledkom zdolali FK Jablonec. Vo vlaňajšom súboji o Česko-slovenský superpohár Slovan Bratislava v Uherskom Hradišti remizoval 1:1 s FC Fastav Zlín a v následnom rozstrele z 11 m podľahol 5:6.


Tagy: Erik Jendrišek Miroslav Stoch

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
ČTK, športky, SITA
Foto:
slavia.cz

DISKUSIA