Začal sa boj o ruskú superstar: Návrat do NHL po piatich rokoch a tímy sa trhajú!

Iľja KovaľčukIľja Kovaľčuk Zdroj: SITA

BOSTON - Vojna o jeden z najväčších pokladov terajšieho hokeja sa začala. Ruská superstar Iľja Kovaľčuk už v NHL pôsobil, no posledných päť rokov strávil v domácej ruskej súťaži KHL. Skôr sa do zámoria dostať nemohol kvôli zmluvným podmienkam. Keď jeho návratu nič nebráni, v kádri by ho chcelo viacero tímov.

Najväčší záujem má zatiaľ Chárov Boston, ktorý jasne vyjadril záujem získať Kovaľčuka aj za vysokú cenu. "Už sme hovorili s jeho ľuďmi. Nestretli sme sa s ním osobne, no hovorili sme s viacerými ľuďmi, ktorí ho zastupujú. Myslíme si, že sme tímom, o ktorý má Iľja eminentný záujem. Veľmi konkrétne sme sa s ním bavili o jeho potenciálnom mieste v zostave a celkovo o našej zostave na ďalšiu sezónu," povedal generálny manažér Bruins Don Sweeney.

"Pozitívom sú jeho potenciál skórovať, veľkosť a sila. V NHL nehral päť rokov, za ktorých sa toho veľa zmenilo. Podľa mňa to ale zvládne. Hral na veľkej hokejovej scéne a bol veľmi úspešný. Je to unikátny hráč a ak sa nám to podarí dotiahnuť, do našej zostavy zapadne," dodal Sweeney, ktorý sa v prípade podpisu zmluvy s Kovaľčukom bude musieť rozlúčiť s Rickom Nashom, na ktorého už nezostanú peniaze.

Získať ostrieľaného a produktívneho Kovaľčuka však nebude jednoduché. O jeho služby má záujem viacero tímov na čele so San Jose Sharks, Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.

Viac o téme: Iľja Kovaľčuk Boston Bruins Don Sweeney
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články