Lobotka zhodnotil sezónu a vyjadril sa ku špekuláciám: Sú to iba reči!

Lionel Messi a Stanislav Lobotka v súboji o loptu
Lionel Messi a Stanislav Lobotka v súboji o loptu

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka má za sebou skvelú sezónu. Prestúpil do španielskeho tímu Celta Vigo, vybojoval si stabilné miesto v základnej zostave a stal sa tretím najlepším futbalistom SR za rok 2017. Galícijský klub však obsadil v uplynulom ročníku až 13. miesto v tabuľke tamojšej najvyššej súťaže.

"Osobne som so sezónou spokojný, ale škoda, že sme nevyhrali viac zápasov a nepostúpili sme do Európskej ligy. Práve to bol náš cieľ a nesplnili sme ho," povedal 23-ročný stredopoliar.

Po vydarenej sezóne sa začalo špekulovať o jeho ďalšom prestupe, v hre sú aj viaceré európske tímy, ktoré sa radia medzi absolútnu svetovú elitu. "Veľa sa o tom hovorí a píše, ale to sú vždy iba reči. Nejaké ponuky tam sú, ale ja sa to snažím si nevšímať. Momentálne sa iba sústredím na ten futbal, respektíve teraz už na dovolenku," poznamenal rodák z Trenčína a dodal: "Konečne mám voľno, tak už oddychujem. Pomaličky som začal s ľahkým tréningom, ale teraz je to skôr o tom oddychu."


Tagy: Slovensko Celta Vigo Stanislav Lobotka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA