VIDEO Senegal siahal na tri body: Japonci dvakrát vyrovnali a ešte viac zamotali skupinu

Takashi Inui oslavuje gólTakashi Inui oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko

JEKATERINBURG - Futbalisti Japonska remizovali v nedeľňajšom stretnutí H-skupiny MS 2018 so Senegalom 2:2, keď dvakrát dotiahli náskok súpera. Oba tímy tak majú na konte po štyri body a sú na čele tabuľky so zhodným skóre 4:3.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte Sadio Mane po chybe brankára Eidžiho Kavašimu. V 34. minúte vyrovnal vydarenou strelou k žrdi Takaši Inui. Africký tím opäť poslal do vedenia v 71. minúte obranca Moussa Wague, ale bod pre Japoncov zariadil o sedem minút neskôr striedajúci Keisuke Honda. Ten sa tak stal najlepším ázijským strelcom v histórii MS, skóroval štyrikrát v deviatich dueloch.

Japonci nastúpia v záverečnom kole skupiny vo štvrtok 28. júna o 16.00 SELČ vo Volgograde proti Poľsku, parelelne sa bude hrať duel medzi Senegalom a Kolumbiou v Samare.

Japonsko - Senegal 2:2 (1:1)
Góly: 34. Inui, 78. Honda - 11. Mane, 71. Wague. ŽK: Inui, Hasebe - Niang, Sabaly, N'Doye. Rozhodovali: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všetci Tal.), 32.572 divákov.

Japonsko: Kavašima – H. Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo – Šibasaki, Hasebe – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inui (87. Usami) – Osako

Senegal: K. N'Diaye – Sabaly, Koulibaly, Sane, Wague – P. A. N'Diaye (81. N'Doye), A. Ndiaye (65. Kouyate), Gueye - Sarr, Niang (86. Diouf), Mane

Aliou Cisse, tréner Senegalu: "Škoda, že sme nedokázali udržať nádejný stav 2:1. Ale stále sme na tom v tabuľke dobre. Remíza pre nás z tohto pohľadu nie je zlý výsledok."

Moussa Wague, strelec druhého gólu Senegalu: "Urobili sme všetko pre to, aby sme vyhrali. Na konci nám chýbalo možno aj trocha šťastia, ale nie sme smutní."

Akira Nišino, tréner Japonska: "Bol to náročný zápas. Našťastie sme zostali pokojní a koncentrovaní aj keď sme inkasovali a je pozitívne, že sme dokázali dvakrát vyrovnať. Vydarili sa nám striedania, boli dobre načasované. Chceli sme vyhrať, ale Senegal je silný protivník."

Aktivita patrila v úvode Senegalčanom, obrana súpera musela hneď hasiť nebezpečný pas Wagueho na Maneho. Brankár Kavašima si v 7. minúte prvýkrát siahol na loptu po prieniku Sabalyho a jeho nepríliš vydarenom centri. V 11. minúte sa už africký tím dočkal, keď Sabalyho strelu z ľavej strany šestnástky Kavašima nepodarene boxoval pred seba, trafil ale iba do Maneho a od neho sa lopta dostala do siete - 0:1. Japonci dali o sebe vedieť až po štvrťhodine hry, z diaľky nebezpečne pálil Hasebe, no jeho strelu zblokovala obrana. Na druhej strane pohrozil Sarr, jeho pokus k žrdi kryl japonský brankár. Japonci sa vyrovnania sa dočkali v 34. minúte, keď Inui zvnútra šestnástky technickou strelou k žrdi prekonal brankára N'Diayeho. Pred prestávkou sa ešte po brejku dostal do dobrej šance Niang, no zmaril mu ju Kavašima.

Prvú príležitosť po zmene strán si pripísal na konto Osako, jeho hlavičku z ôsmich metrov skryl do rukavíc N'Diaye. V 55. minúte bola v pozore japonská defenzíva, najskôr zblokovala strelecký pokus Maneho a vzápätí si Kavašima ľahko poradil so strelou Nianga do stredu bránky. Po hodine hry mohli Japonci otočiť skóre na svoju stranu, keď sa v obrovskej šanci ocitol Osako. Osamotený dostal z pravej strany prihrávku pred bránku, ale loptu v ideálnej pozícii vôbec netrafil. Už o štyri minúty neskôr nasledovala ďalšia vydarená akcia Japoncov, na konci ktorej trafil Inui brvno senegalskej bránky. Ázijci šance nevyužili a tak prišiel trest - Sabaly sa pekne zbavil obrancu, prihral pred bránku, kde loptu pätičkou posunul za seba Niang a Wague z pozície falošného krídla dal prudkou strelou na 2:1 pre Senegal. Japonci ale vyrovnali aj druhýkrát, po nedorozumení v senegalskej obrane skóroval v 78. minúte striedajúci Honda do odkrytej bránky a body sa tak delili.

Viac o téme: Japonsko Senegal MS v Rusku 2018
  • Zdroj: športky, SITA