Škandál na svetovom šampionáte: Agresívni fanúšikovia dobili Chorváta, kopali ho do hlavy!

Fanúšikovia Argentíny
Fanúšikovia Argentíny

NIŽNIJ NOVGOROD - Vedenie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) pomáha ruským úradom v identifikovaní páchateľov útoku na chorvátskeho fanúšika počas štvrtkového zápasu MS Chorvátsko - Argentína (3:0).

Na sociálnej sieti Twitter sa objavilo video, ako skupina viacerých argentínskych priaznivcov napadla jedného muža v tričku vo farbách Chorvátska. Zaútočili na neho pri východe z tribúny na verejnom priestranstve, keď ho zvalili na zem, uštedrili mu viacero úderov, a keď ležal, jeden z útočníkov ho kopol do hlavy.

Tlačová agentúra Interfax citovala organizátorov MS, podľa ktorých obvinili siedmich priaznivcov Argentíny z výtržností. Hrozí im, že prídu o fanúšikovské identifikačné karty, bez ktorých sa nedostanú na žiadny štadión počas šampionátu. "Organizačný výbor majstrovstiev sveta je šokovaný a sklamaný. Odsudzujeme akúkoľvek formu násilia," uvádza sa v stanovisku FIFA, priniesla ho agentúra AP. Prípadom sa zaoberá ruská polícia, ktorá sa na základe záberov snaží identifikovať agresívnych fanúšikov.


Tagy: Argentína Chorvátsko MS vo futbale 2018

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Antonio Calanni

DISKUSIA