VIDEO Keď sa MS zmenili na komédiu nevychovancov: (Ne)slávny pľuvanec má dnes 28 rokov!

Rudi Völler a Frank Rijkaard
Rudi Völler a Frank Rijkaard

MILÁNO - Pred 28 rokmi sa majstrovstvá sveta uskutočnili v krajine, ktorá považuje futbal za národný šport. Pochádzajú odtiaľ mnohé hviezdy futbalovej histórie, môžeme spomenúť velikánov ako Paolo Maldini, Dino Zoff, Franco Baresi či nedávno lúčiaci sa Francesco Totti.

Udalosť číslo jeden sa však nestala v zápase domáceho mužstva, ktoré vypadlo v semifinále po nervydrásajúcom penaltovom rozstrele proti Argentíne. Pamätníci, spomeniete si ešte na duel Holandska proti Západnému Nemecku, v drese ktorých sa pohašterili Rudi Völler s Frankom Rijkaardom? 

Holandský hráč, bývalý tréner Barcelony, bol dovtedy v osemfinálovom zápase takmer neviditeľný. Zrazu fauloval prostredníctvom sklzu Rudiho Völlera a dostal zaň žltú kartu. Čo však nastalo potom, bolo šokujúce, Rijkaard sa zachoval ako totálny vyvrheľ spoločnosti bez akýchkoľvek zásad. 

Rijkaard prišiel k nemeckému hráčovi Völlerovi a napľul mu priamo do tváre! Poškodený Nemec sa otočil naňho a nechápavým pohľadom, akoby ho chcel Holanďan zabiť, žiadal ospravedlnenie a vysvetlenie. Pravdupovediac, Rijkaard sa na sekundu premenil v lamu, teda zviera, ktoré má v obľube vypúšťať zo svojích úst štipľavé pľuvance. 

Vypätý súboj vtedy Nemci zvládli, ako aj ďalšie tri a tešili sa z majstrovského titulu. V rímskom finále zdolali pred 73-tisícovou návštevou mužstvo Argentíny po penaltovom zásahu Andreasa Brehmeho z 85. minúty. 

 


Tagy: Nemecko Holandsko Rudi Völler Frank Rijkaard MS vo futbale 1990

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter/Four Four Two; Video: YouTube

DISKUSIA