Chorvátsko je podceňovaná krajina: Dopláca na to aj hviezdny Luka Modrič

Luka Modrič a jeho oslavné gesto
Luka Modrič a jeho oslavné gesto

PETROHRAD - Chorvátsky stredopoliar Luka Modrič by sa mohol stať najlepším hráčom na svete keby bol Nemec, alebo Španiel. Myslí si to jeho spoluhráč z reprezentácie Dejan Lovren.

Tvorca hry Realu Madrid je podľa Lovrena "vari najlepším stredopoliarom na svete," povedal Lovren v Rošino pri Petrohrade, kde majú Chorváti kemp počas majstrovstiev sveta v Rusku. "Keby bol Nemec, alebo Španiel, tak by bol v nominácii o najlepšieho hráča roka," dodal s tým, že Chorvátsko je malá krajina a nedostáva sa jej takej pozornosti, ako by si zaslúžila.

Modriča vyhlásili za najlepšieho hráča pri oboch víťazstvách Chorvátov na šampionáte v Rusku. V súbojoch s Nigériou (2:0) aj Argentínou (3:0) previedol štvornásobný víťaz Ligy majstrov skvelé výkony. Vďaka tomu si reprezentanti balkánskej krajiny vybojovali s predstihom postup medzi 16 najlepších tímov a v utorok zakončia v Rostove nad Done súboje v D-skupine duelom s Islandom.

Pred štyrmi rokmi v Brazílii vypadli Chorváti už v skupine. "V tíme je úplne iná atmosféra ako pred štyrmi rokmi. Cítime, že môžeme prísť ďaleko. Sme skúsenejší a nechýba nám sebavedomie," dodal Lovren, ktorý oblieka dres FC Liverpool.


Tagy: Luka Modrič Dejan Lovren

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan

DISKUSIA