VIDEO Salahov vedúci gól nestačil: Egypt dostal facku od outsidera v posledných sekundách

Sklamaný Mohamed Salah po prehre EgyptaSklamaný Mohamed Salah po prehre Egypta Zdroj: SITA/AP - Andrew Medichini

VOLGOGRAD - Futbalisti Saudskej Arábie vyhrali v pondelňajšom dueli A-skupiny futbalových MS nad Egyptom 2:1 a v tabuľke obsadili tretie miesto pred svojím súperom. O ich triumfe rozhodol Salem Al Dawsari v 95. minúte. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu prebojovať sa do osemfinále turnaja.

Otváracia štvrťhodina patrila Saudom. Loptu mali častejšie na kopačkách, no obrana súpera ich do žiadnej šance nepustila. V 15. minúte to preto Al Dawsari nepresne skúšal spoza šestnástky. Egypt sa spoliehal na rýchle protiútoky a z prvej strely na bránku hneď skóroval - v 22. minúte dostal Salah dlhý pas medzi stopérov a lobom si vychutnal brankára Al Mosailema. Už o dve minúty neskôr sa situácia takmer identicky opakovala, Salah sa po úniku na hranici ofsajdu rútil sám na brankára, tentoraz ale jeho lob skončil vedľa bránky. Dvakrát z nebezpečnej vzdialenosti potom vystrelil mimo bránku Trezeguet. V 41. minúte mali Saudi ideálnu možnosť vyrovnať po ruke obrancu v egyptskej šestnástke, ale Al Muwallad penaltu nepremenil, brankár El Hadary loptu vytlačil na brvno. V nadstavení dostali Saudi po faule na Al Muwallada druhú šancu z bieleho bodu a Al Faraj opravný pokus zvládol.

Radosť hráčov Saudskej Arábie Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP

Saudi herne dominovali aj po zmene strán, v 54. minúte sa k odrazenej lopte dostal vnútri šestnástky Bahebri, no netrafil do odkrytej časti bránky. Vzápätí na druhej strane kontroval sľubnou šancou Trezeguet, ale ani jeho hlavička sa medzi tri žrde nevošla. Držanie lopty bolo percentuálne jasne na strane Saudskej Arábie a vyústiť mohlo aj do gólového vyjadrenia, egyptský brankár El Hadary ale dvadsať minút pred koncom zlikvidoval nebezpečné hlavičky Al Moqahwiho a striedajúceho Asiriho. V 77. minúte po egyptskom protiútoku zblokovala obrana nádejnú strelu Wardu na rohový kop. V závere sa neujal ani pokus Al Dawsariho z uhla, ale ten istý hráč v piatej minúte nadstavenia trafil presne k žrdi a posunul svoj tím na tretie miesto tabuľky.

Saudská Arábia - Egypt 2:1 (1:1)
Góly: 45.+6 Al Faraj (z 11m), 90.+5 Al Dawsari - 22. Salah. ŽK: Gabr, Fathi (obaja Eg.). Rozhodovali: Roldan - Guzman, De la Cruz (všetci Kol.), 36.823 divákov.

Saudská Arábia: Al Mosailem - Alburayk, O. Hawsawi, M. Hawsawi, Al Shahrani - Otayf - Bahebri (65. Asiri), Al Faraj, Al Moqahwi, Al Dawsari - Al Muwallad (79. Al Shehri)

Egypt: El Hadary – Fathi, Gabr, Hegasi, Abdel-Schafi – Hamed, Elneny – Salah, Said (45.+7 Warda), Trezeguet (81. Kahraba) - Mohsen (64. Sobhi)

Juan Antonio Pizzi, tréner S. Arábie: "Väčšinu zápasu sme mali loptu na kopačkách, súpera sme napádali a vychádzalo nám to. V druhom polčase sme boli lepší, chceli sme rozhodnúť a vyšlo to. To, či zostanem na lavičke reprezentácie, nezáleží odo mňa, rozhodne zväz."

Hector Cuper, tréner Egypta: "Som rozčarovaný, pretože dva zápasy tu na MS sme prehrali gólmi v úplnom závere. Salah odohral výborný zápas, aj keď vie hrať asi aj lepšie. Ale on potrebuje aj podporu od svojho tímu..."

Salem Al Dawsari, strelec rozhodujúceho gólu S. Arábie: "Odohrali sme skvelý zápas a napokon sme dosiahli cenné víťazstvo. Dokázal som skórovať na svetovom śampionáte a som na to hrdý. Dúfali sme v postup zo skupiny, ale v prvom dueli sme nenaplnili očakávania a druhý sme si nezaslúžili prehrať."

Viac o téme: Egypt MS v Rusku 2018 Saudká Arábia