Kmotrík si vztýčenou pravicou poriadne zavaril: Polícia ho obvinila!

Viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan KmotríkViceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Futbalové oslavy prezidenta ŠK Slovana Bratislava Ivana Kmotríkla ml. majú dohru. Po finálovom zápase Slovenského pohára vypukli bujaré oslavy hráčov Slovana spolu s prezidentom klubu, ktorý sa neovládol a hajloval. Jeho konanie si všimla aj polícia, ktorá voči jeho osobe vzniesla obvinenie.

"I. K. bol obvinený. Dňa 25.06.2018 vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky NAKA P PZ uznesením podľa § 206 odsek 1 Trestného poriadku vzniesol obvinenie osobe I. K. za prečin prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422 odsek 1 Trestného zákona," napísal na sociálnej sieti policajný zbor.

Spomínaného prečinu sa mal Ivan K. ml. dopustiť počas finále slovenskej pohárovej súťaže medzi bratislavským Slovanom a MFK Ružomberok, ktoré sa odohralo 1. mája na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Ten bol údajne cez prestávku v kabíne rozhodcov, pri upokojovaní fanúšikov Slovana išiel za nimi na tribúnu, vošiel na hraciu plochu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval. Okrem toho sa dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

​Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala pokutou 10.000 eur a zákazom vstupu do šatní, technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky, priestorov extra sedenia a priestorov vyhradených pre delegované osoby do 31. decembra.

​Bezprostredne po tom, ako sa videozáznam s Kmotríkom objavil na internete, futbalový klub reagoval stanoviskom: 

"ŠK Slovan Bratislava odmieta akúkoľvek spojitosť s prejavmi rasovej nenávisti či intolerancie. Zábery na videu považujeme za nešťastné a vytrhnuté z kontextu. Po zápase a zisku trofeje sa viceprezident klubu veľmi radoval a vôbec mu nenapadlo, že jeho gesto môže byť pochopené inak ako obyčajný pozdrav.

V kádri Slovana Bratislava aktuálne pôsobia hráči dvanástich rôznych národností. Počas éry Ivana Kmotríka ml. prišlo do klubu viacero hráčov tmavej pleti. Všetci sa stretli s maximálne otvoreným prístupom zo strany vedenia klubu a špeciálne viceprezidenta Ivana Kmotríka ml. Napríklad Ibrahim Rabiu nedávno v rozhovore pre RTVS ocenil postoj a správanie vedenia klubu voči svojej osobe. Viceprezident klubu viackrát vyhlásil, že nerozlišuje, akej farby pleti či národnosti hráč je, záleží mu v prvom rade na jeho kvalite.
 
Viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. dôrazne odmieta, že by jeho gesto malo čokoľvek spoločné s nenávistnými prejavmi a plne sa od nich dištancuje. Vedie klub tak, aby bol otvorený a tolerantný voči ľuďom všetkých národností bez rozdielu farby pleti či náboženstva."
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Martin Medňanský
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy