Slovenský majster vyťahuje ťažký kaliber: Prievidza ohlásila ďalšie posily

Volejbalisti Prievidze oslavujú zisk titulu po siedmom zápase finálovej série
Volejbalisti Prievidze oslavujú zisk titulu po siedmom zápase finálovej série

PRIEVIDZA - Úradujúci slovenský mužský volejbalový šampión VK Prievidza predstavil prvých hráčov, s ktorými sa dohodol na spolupráci pre sezónu 2018/2019. V kvintete potvrdených mien sú štyria slovenskí reprezentanti - univerzál Peter Mlynarčík, blokári Radoslav Prešinský a Marek Ludha a nahrávač Martin Jančura, piatou tvárou je blokár Patrik Šimko.

Jančura, Ludha a Šimko boli v kádri Prievidze aj v uplynulej sezóne. Prešinský prichádza z tímu aktuálneho českého majstra VK ČEZ Karlovarsko a Mlynarčík z mužstva rakúskeho klubu Hypo Tirol AlpenVolleys Haching, ktorý v premiére v nemeckej Bundeslige vybojoval bronz. Jančura, Prešinský aj Mlynarčík boli súčasťou kádra SR v nedávnej Zlatej európskej lige.

Prešinský v Prievidzi hrával v sezóne 2014/2015, klub vtedy v extralige získal bronz. Dvadsaťdeväťročný odchovanec nitrianskeho volejbalu predtým pôsobil aj vo Svidníku, po zastávke v Prievidzi odišiel do českej extraligy. Dva roky bol v AERO Odolena Voda, poslednú sezónu strávil v Karlovarsku a tešil sa z titulu. Predstavil sa na posledných dvoch európskych šampionátoch (2015, 2017).

Dvadsaťšesťročný univerzál Mlynarčík je lučenecký rodák, v úvode kariéry pôsobil v COP Trenčín, následne zamieril do Chemesu Humenné (neskôr Chemes Spišská Nová Ves). V humenskom drese v roku 2014 získal národné double. V rokoch 2015 - 2017 hrával za rakúsky SK Posojilnica Aich/Dob, vlani prestúpil do Innsbrucku a nemeckej Bundesligy. Nechýbal v nominácii trénera SR Andreja Kravárika na vlaňajší európsky šampionát v Poľsku. Informácie sú z webu Slovenskej volejbalovej federácie.


Tagy: VK Prievidza Marek Ludha Peter Mlynarčík Radoslav Prešinský Martin Jančura Patrik Šimko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA