Sagan to nebude mať vôbec jednoduché: Katuša bude plne podporovať svojho lídra Kittela

Marcel Kittel ovládol 10. etapuMarcel Kittel ovládol 10. etapu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Švajčiarske zoskupenie Katuša-Alpecin povedie na nastávajúcich pretekoch Tour de France (7. - 29. júla) dvojica lídrov. Nemecký šprintér Marcel Kittel sa bude snažiť rozšíriť svoju obdivuhodnú zbierku etapových vavrínov. Minulý rok zvíťazil v piatich etapách, celkovo má na konte 14 etapových triumfov.

"Je veľmi náročné stanoviť si za cieľ päť víťazstiev na Tour. Na začiatku sa vždy sústredíme iba na prvý triumf. Takáto taktika sa nám v minulosti vyplatila," uviedol 30-ročný Kittel pre nemecký denník Südkurier.

Dvadsaťosemročný Zakarin sa na francúzskych cestách predstaví druhýkrát v kariére. Minulý rok skončil na Giro d´Italia na 5. mieste, na Vuelte obsadil v celkovom poradí bronzový stupienok. Štvornásobný majster sveta v časovke Tony Martin sa bude snažiť o ďalšie etapové úspechy, v doterajšej kariére triumfoval v piatich etapách na "starej dáme".

Nominácia: Ilnur Zakarin (Rus.), Marcel Kittel (Nem.), Rick Zabel (Nem.), Tony Martin (Nem.), Nils Politt (Nem.), Ian Boswell (USA), Robert Kišerlovski (Chor.), Pavel Kočetkov (Rus.)

Viac o téme: Marcel Kittel Ilnur Zakarin Katuša-Alpecin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články