VIDEO Panama vedenie neudržala: Tunisko po obrate ukončilo šampionát triumfom

Edgar Barcenas a Yassine MeriahEdgar Barcenas a Yassine Meriah Zdroj: SITA/AP - Darko Bandic

SARANSK - Futbalisti Tuniska vyhrali vo štvrtkovom dueli 3. kola G-skupiny MS 2018 v Saransku nad Panamou 2:1. Tunisania otočili skóre v druhom polčase a v tabuľke obsadili tretiu priečku. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu postúpiť do osemfinále.

Súboj dvoch bezbodových tímov mal od začiatku slušné tempo, ale do šancí sa ani jeden z aktérov nedostával. Tunisania mali herne mierne navrch, no cez obranu súpera sa dlho nevedeli presadiť. Brankár Peneda zasiahol až v 19. minúte, keď ho k tomu prinútila hlavička Bedouiho po centri z pravej strany. Afričania mali územnú prevahu a trpezlivo čakali na svoju príležitosť. Panamčania sa viac spoliehali na brejky a po polhodine hry otvorili skóre. V 33. minúte si strelu J. Rodrigueza tečoval do vlastnej bránky Meriah. O šesť minút neskôr mal vyrovnanie na hlave F. Ben Youssef, po centri Haddadiho ale tesne minul priestor troch žrdí. Na konci prvého polčasu ešte Khazri vystrelil z voleja nad a tomu istému hráčovi zlikvidoval v nadstavení ďalšiu šancu brankár Penedo.

Anibal Godoy a Ferjani Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Darko Bandic

Tunisania vstúpili do druhej časti opäť aktívne v snahe čo najskôr vyrovnať a dočkali sa v 51. minúte. Pohľadnú akciu zakončil po ideálnej prihrávke Khazriho presnou strelou F. Ben Youssef - 1:1. Už o dve minúty si mohol autor vyrovnania gólovú radosť zopakovať, po rýchlej akcii a ponúknutej výhode od rozhodcu mu ale veľkú šancu zmaril nohou brankár Penedo. Tunisanov potom vyľakalo ošetrovanie brankára Mathlouthiho, pretože na striedačke nemali pre zranenia pripravenú náhradu, ale pokračoval v hre a jeho spoluhráči v 66. minúte otočili skóre. Na konci ďalšej vydarenej kombinácie bol Khazri - 1:2. V 73. minúte sa Panamčania chvíľku tešili z vyrovnania po presnej strele Barcenasa, no rozhodca predtým odpískal faul útočiaceho hráča. Paname ešte mohol zachrániť aspoň bod v nadstavení Godoy, ale Tunisko si tesný náskok udržalo a so šampionátom sa rozlúčilo víťazstvom.

Panama - Tunisko 1:2 (1:0)
Góly: 33. Meriah (vlastný) - 51. F. Ben Youssef, 66. Khazri. ŽK: Avila, Gomez, Tejada - Sassi, Badri, Chaalali. Rozhodovali: Shukralla - Tulefat (obaja Bahr.), Al Marri (Katar), 37.168 divákov.

Panama: Penedo - Machado, R. Torres (56. Tejada), Escobar, Ovalle - Barcenas, Godoy, Gomez (46. Cummings), Avila (81. Arroyo), J. Rodriguez - G. Torres

Tunisko: Mathlouthi - Naguez, Bedoui, Meriah, Haddadi - Sassi (46. Badri), Skhiri, Chaalali - F. Ben Youssef, Khazri (89. Srarfi), Sliti (76. Khalil)

Hernan Gomez, tréner Panamy: "Na šampionáte sú silné a slabšie tímy. My sme mali v skupine dvoch, vlastne až troch veľmi náročných súperov s dostatočnými skúsenosťami z takýchto turnajov. Verím, že sa Panama ešte vráti na MS a nebude najhoršia."

Nabil Maaloul, tréner Tuniska: "Dnes to bolo naše zaslúžené víťazstvo. Už keď sme spoznali zloženie skupiny, vedeli sme, že naše prianie bude asi skončiť na treťom mieste. Je pravda, že sme dostali na turnaji veľa gólov, ale bolo to v súbojoch s mimoriadne silnými protivníkmi."

Viac o téme: Panama Tunisko MS v Rusko 2018