Hlasný piskot a bučanie z tribún: Japonský kouč o zložitom rozhodnutí, ktoré pobúrilo divákov!

Japonskí futbalisti po zápase s Poľskom Japonskí futbalisti po zápase s Poľskom Zdroj: SITA/AP - Darko Vojinovic

VOLGOGRAD - Futbalisti Japonska si v záverečnom zápase základnej skupiny na MS s Poľskom vyslúžili hlasný piskot a bučanie divákov za to, akým spôsobom bránili porážku 0:1. Ázijskému celku tento výsledok stačil k postupu vzhľadom na to, že mal lepšiu bilanciu v disciplinárnom kritériu než Senegal. V poslednej štvrťhodine tak jeho hráči po trávniku chodili, len si pomaly prihrávali dozadu na vlastnej polovici a zdržiavali hru.

Japonsko po inkasovanom góle v 59. minúte kleslo na nepostupové tretie miesto, ale všetko zmenil vedúci gól Kolumbie proti Senegalu v 74. minúte. V tej chvíli mal ázijský celok rovnako bodov aj rovnaké skóre ako Senegal, remízu vo vzájomnom dueli a v jeho prospech hrala o dve žlté karty lepšia bilancia v kritériu fair play. Japonci sa rozhodli staviť na to, že Kolumbia náskok udrží a vo svojom zápase rezignovali na boj o vyrovnanie.

"Rozhodol som sa spoliehať na druhý zápas. Aby som pravdu povedal, nie som z toho šťastný ... Prinútil som svojich hráčov, aby robili, čo som im povedal. A my sme postúpili," povedal na tlačovej konferencii japonský tréner Akira Nišino.

Ani sa príliš nečudoval, že sa fanúšikom zdržiavanie a naťahovanie času nepáčilo a počastovali jeho tím piskotom. "Bolo to zložité rozhodnutie. Nepostúpili sme vďaka víťazstvu, len sme sa spoľahli na druhý zápas. Bola to veľmi obtiažna a tiež riskantná situácia. Cítim, že je to trochu poľutovaniahodné. Ale v tej chvíli som nemal žiadne ďalšie plány," vyhlásil japonský kouč. .

"Pre nás bolo v tej chvíli jednoducho dôležitejšie postúpiť do ďalšieho kola než vyhrať zápas," doplnil záložník Gotoku Sakai, ktorého celok čaká v osemfinále Belgicko.

Postupové oslavy futbalistov Japonska Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Darko Vojinovic

Viac o téme: Japonsko Poľsko