VIDEO Škandalózny Maradona to poriadne prestrelil: FIFA poslala legende jasný odkaz

Diego Maradona
Diego Maradona

MOSKVA - Podľa Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA sa musí aj legendárny Argentínčan Diego Maradona správať slušne a prejavovať rešpekt súperom. Kapitán majstrov sveta z roku 1986 na šampionáte v Rusku vzbudil pozornosť po tom, čo v utorkovom zápase s Nigériou (2:1) oslavoval víťazný gól svojich krajanov so zdvihnutými prostredníky.

"Diego Maradona je jeden z najlepších futbalistov histórie a súčasť nášho programu legiend," povedal novinárom jeden z riaditeľov FIFA Colin Smith. "Očakávame, že všetci hráči, bývalí hráči, zamestnanci aj fanúšikovia sa budú správať slušne a s rešpektom," dodal funkcionár.

Kamery Maradonu niekoľkokrát zachytili, ako zápas v Petrohrade prežíva. Okamihy extázy však striedal s chvíľami letargie, kedy sa zdalo, že zaspáva. Všetko bývalý tréner argentínskej reprezentácie korunoval obscénnou oslavou víťazného gólu Marcusa Roja z 86. minúty, ktorý obhajcu striebra posunula do osemfinále.

Päťdesiatsedemročný Maradona, ktorý bol po zápase v zákulisí krátko ošetrovaný, v minulosti bojoval so závislosťou na drogách a alkohole, po predávkovaní kokaínom v roku 2000 takmer zomrel. Bývalá hviezda Neapola v súčasnosti pôsobí ako predseda bieloruského klubu Dinamo Brest.


Tagy: FIFA Diego Maradona Argentína

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Petr David Josek; Video: Youtube

DISKUSIA