VIDEO Lašák o príchode maďarských tímov: Toto je názor, ktorému nerozumiem a nie je správny!

Ján Lašák
Ján Lašák

TÁLE - Redakcia Športiek sa zúčastnila na tradičnej golfovej akcii Business Golf Tour v krásnom prostredí Táľov. Všade navôkol sa nenachádzalo len plno stromov, dychberúca príroda a nespočetné množstvo golfových jamiek, ale aj vzácni hostia. Do krásneho areálu si našiel cestu aj jeden z národných hokejových hrdinov Ján Lašák.

Iba pred rokom oznámil odchod z profesionálnych hokejových klzísk, keď záver kariéry strávil v českom Liberci. Skočil do iného oceánu, ktorý ho však zatiaľ napĺňa a má z neho radosť. "Rok, ktorý uplynul, vnímam veľmi pozitívne, našiel som prácu, ktorá ma veľmi baví, mám okolo seba skvelých ľudí, som veľmi nadšený a považujem to za výborné rozhodnutie," netají sa Janko.

Keď sa športovci odoberú na odpočinok a prenechajú miesto mladšej generácii, mnohí z nich hľadajú hlbší zmysel, ako by sa zamestnali počas dlhých dní. Toto však nie je Lašákov problém, ktorý je azda zaťažený ešte viac ako počas dlhých rokov, keď bol v aktívnom spojení s hokejom: "Je to veľmi individuálne, nedá sa to porovnávať. Niektorí chlapci si zoberú 3-4 roky voľno, idú na dovolenky, niektorí naskočia do toho hneď. V mojom prípade je času veľmi málo, ale nesťažujem sa, ten čas s mladými chalanmi si užívam."

Bývalý gólman Pardubíc, Liberca, Chabarovska, Jokeritu či Trenčína má v mládežníckych kategóriách svojho syna, onedlho 16-ročného útočníka, v ostatnej sezóne hráč South Florida Hockey Academy U16. V 62 zápasoch nazbieral 42 bodov a vsietil 23 gólov. "Sem-tam sa bavíme o hokeji, ale v Amerike žije aj študuje sám, žije vlastný život," povedal držiteľ všetkých troch cenných kovov z majstrovstiev sveta v rozhovore pre Športky.


Tagy: Ján Lašák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
športky; Video: Športky

DISKUSIA