VIDEO Cibulkovú čaká v prvom kole stará známa: Desiaty zápas, no napriek tomu premiéra

Dominika Cibulková počas tréningu na Wimbledone
Dominika Cibulková počas tréningu na Wimbledone

WIMBLEDON - V pondelok sa zo Slovákov nedostane k slovu iba Dominika Cibulková, ktorú čaká v prvom kole Francúzka Alizé Cornetovou. Piešťanská rodáčka bude chcieť minimálne vyrovnať svoje miestne maximum, ktorým je štvrťfinálová účasť v rokoch 2006 a 2011. Športky vyspovedali najúspešnejšiu slovenskú tenistku histórie pred utorkovým zápasom.

Dominika sa v prvom kole stretne s aktuálne 42. hráčkou svetového rebríčka Alizé Cornetovou. S francúzskou tenistkou má bohaté skúsenosti, nakoľko si s ňou zmerala sily už deväťkrát. Bilancia zápasov hovorí v prospech slovenskej tenistky. Z deviatich vzájomných súbojov vyšla až šesťkrát ako víťazka. "Treba však povedať, že ešte som proti nej nikdy nehrala na tráve. No poznáme sa veľmi dobre. Vždy keď som ju porazila, musela som podať veľmi dobrý výkon. Nečakám, že tomu bude inak aj teraz. Cítim sa však dobre pripravená a uvidíme, čo prinesie zápas," povedala pre Športky Cibulková.


S koučom Matejom Liptákom sa na duel poriadne pripravovali. "Pozerala som si jej niektoré zápasy, dokonca aj náš spoločný. Odkedy sme vedeli žreb, tak sme sa o tom s trénerom bavili a prispôsobili sme tomu aj tréningy," pokračovala.

Aktuálna 32. hráčka sveta predvádza na tréningoch naozaj výborný tenis. Sama hovorí, že sa cíti dobre: "Naozaj sa teším na zápas, lebo sa cítim herne dobre. Hrám proti dobrej súperke a viem, že vyhrať môžem iba dobrým tenisom. O to sa samozrejme pokúsim," dodala pre Športky.

Cibulkovú, ktorá je momentálne na 32. mieste svetového rebríčka, poznačila na grandslamovom turnaji neprijemná udalosť. Organizátori turnaja ju vyradili spomedzi nasadených hráčok, kvôli Serene Williamsovej, ktorú sa rozhodli zaradiť medzi nasadené hráčky napriek jej aktuálnemu rankingu hviezdnej Američanky. Tá po materských povinnostiach figuruje až na 183. priečke.

 


Tagy: Dominika Cibulková Wimbledon

Zdroj:
športky
Foto:
Športky; Video: Športky

DISKUSIA