Superstar zámorskej NHL s obrovským kontraktom: Hviezdny obranca podpísal 8-ročnú zmluvu

Dylan Strome a Oliver Ekman-Larsson
Dylan Strome a Oliver Ekman-Larsson

GLENDALE - Švédsky hokejový obranca Oliver Ekman-Larsson predĺžil kontrakt s tímom zámorskej NHL Arizona Coyotes o osem sezón. Coyotes mu počas tohto obdobia vyplatia v priemere 8,25 milióna amerických dolárov ročne.

"Oliver je jeden z najlepších obrancov v NHL a sme nadšení, že ho máme podpísaného na taký dlhý čas. Je to výnimočný hráč aj človek a chceme okolo neho postaviť celý tím. V tejto lige nemôžete zvíťaziť bez hviezdneho elitného obrancu a my sme šťastní, že v Oliverovi jedného takého máme," uviedol generálny manažér Coyotes John Chayka.

Dvadsaťšesťročný "OEL" pôsobí v Arizone osem sezón, v tej uplynulej odohral 82 zápasov so ziskom 42 bodov (14+28). Je dvojnásobným účastníkom All-Star Game, má tiež kompletnú medailovú zbierku z majstrovstiev sveta a striebro z OH 2014 v Soči. "Tento deň je pre mňa a moju rodinu veľmi šťastný. Vždy som miloval bývanie a hranie v Arizone a toto je miesto, kde chcem byť. Podpísal som s Coyotes, pretože verím v náš tím, našich fanúšikov, tento trh a chcem tu zvíťaziť," povedal Ekman-Larsson po podpise zmluvy.

"Kojoti" okrem neho predĺžili kontrakt aj jeho krajanovi Niklasovi Hjalmarssonovi, švédsky bek si v najbližších troch sezónach zarobí v priemere 5 miliónov dolárov.


Tagy: Niklas Hjalmarsson Oliver Ekman-Larsson Arizona Coyotes John Chayka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Darryl Dyck

DISKUSIA