Španielsky virtuóz potvrdil koniec reprezentačnej kariéry: Skončila sa nádherná kapitola

Andrés IniestaAndrés Iniesta Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MOSKVA - Španielsky futbalový stredopoliar Andrés Iniesta v nedeľu po vypadnutí z MS v Rusku s domácim výberom potvrdil svoje rozhodnutie, že ukončí reprezentačnú kariéru.

Tridsaťštyriročný Iniesta si obliekol národný dres dokopy 130-krát a najväčší úspech zažil vo finále na MS 2010 proti Holandsku (1:0), keď strelil víťazný gól. "Je to pravda, že dnes to bol môj posledný zápas. Skončila sa nádherná kapitola," povedal novinárom po prehre v penaltovom rozstrele 3:4. V riadnom hracom čase i v predĺžení sa osemfinálový duel skončil remízou 1:1. Iniesta prišiel na ihrisko v druhom polčase, svoj pokus v rozstrele premenil.

V národnom drese strávil dvanásť rokov, debutoval v roku 2006. Okrem titulu majstra sveta v roku 2010 má na konte aj triumf na EURO 2008 a 2012. V klubovej kariére bude pokračovať v japonskom Vissel Kobe, kam prestúpil po 16 rokoch z FC Barcelona.

Viac o téme: Španielsko FC Barcelona Andrés Iniesta