Fanúšikovia Liverpoolu majú dôvod na radosť: Salah podpísal na Anfielde dlhodobý kontrakt

Mohamed Salah
Mohamed Salah

LIVERPOOL - Egyptský futbalový útočník Mohamed Salah podpísal so svojím anglickým zamestnávateľom FC Liverpool nový dlhodobý kontrakt do 30. júna 2023. Referuje o tom oficiálna stránka "The Reds".

Dvadsaťpäťročný ofenzívny hráč uprednostnil ďalšie pôsobenie na Anfielde pred možným sťahovaním sa do niektorého z európskych veľkoklubov, v nedávnych týždňoch sa spomínal najmä interes kontinentálneho klubového šampióna ostatných troch sezón Realu Madrid. Podľa britského periodika Daily Mail bude Salah zarábať 200-tisíc libier týždenne. "Týmto krokom oceňujeme niekoho, kto hral za náš tím v uplynulej sezóne veľmi dobre. Veľmi jasne to demonštruje dve veci, jeho vieru v Liverpool a našu vieru v neho. Chceme, aby hráči svetovej úrovne našli svoj domov na Anfielde, kde môžu dosiahnuť svoje profesionálne ciele a ambície. Spolu budeme pracovať veľmi tvrdo, aby sa nám to podarilo. ´Mo´ reflektuje to, kde sa nachádzame ako tím. Minulá sezóna bola pre nás výnimočná, ale my chceme viac," povedal tréner Liverpoolu Jürgen Klopp pre oficiálnu klubovú stránku.

Egyptský reprezentant Salah prišiel do Liverpoolu pred rokom za 42 miliónov eur z AS Rím. V drese "LFC" odohral 52 zápasov, v ktorých nastrieľal 44 gólov a získal cenu pre najlepšieho strelca aj hráča v Premier League. Na svetovom šampionáte v Rusku sa predstavil v dvoch dueloch, v ktorých strelil dva góly. "Faraóni" však nepostúpili do vyraďovacej časti.


Tagy: FC Liverpool Mohamed Salah Egypt

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
liverpoolfc.com

DISKUSIA