Tím UAE Team Emirates staví na dvoch lídrov: V špurte bude nebezpečný hlavne Kristoff

Alexander Kristoff
Alexander Kristoff

BRATISLAVA - Tím UAE Team Emirates sa predstaví na nastávajúcich cyklistických pretekoch Tour de France (7. - 29. júla) s dvojicou lídrov. Írsky jazdec Dan Martin sa bude snažiť o čo najlepší výsledok v celkovom poradí, kým Nór Alexander Kristoff sa zameria na víťazstvá v jednotlivých etapách. Bývalý majster sveta Portugalčan Rui Costa chýba v nominácii pre problémy so zranením kolenom.

Rovnako sa na Tour nepredstaví Talian Fabian Aru, ktorý sa po odstúpení z tohtoročného Giro d´Italia rozhodol koncentrovať na Vueltu. Tridsaťjedenročný Dan Martin skončil vlani ešte vo farbách Quick-Step Floors na "starej dáme" na celkovom 7. mieste. "Od podpisu zmluvy s UAE Team Emirates je novým hlavným cieľom úspech na Tour de France," uviedol rodák z britského Birminighamu Martin a dodal: "Preteky budeme plánovať deň po dni, etapu po etape a budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok. Tento rok by sa dali preteky rozdeliť na dve polovice. Prvých deväť dní bude veľmi zradných, každý deň prinesie inú výzvu. Som však presvedčený, že máme dobrý tím, ktorý ma môže dostať do kopcov v dobrej pozícii."

Nominácia: Dan Martin (Írs.), Alexander Kristoff (Nór.), Marco Marcato (Tal.), Rory Sutherland (Aus.), Roberto Ferrari (Tal.), Oliviero Troia (Tal.), Darwin Atapuma (Kol.), Kristijan Durasek (Chor.)


Tagy: Dan Martin Alexander Kristoff UAE Team Emirates

Zdroj:
SITA
Foto:
Instagram - kristoff87

DISKUSIA