Gombos sa o senzáciu na Wimbledone nepostaral: S juhoafrickým bombardérom neuhral ani set

Norbert Gombos počas tréningu na WimbledoneNorbert Gombos počas tréningu na Wimbledone Zdroj: športky

WIMBLEDON - Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii kvalifikanta prehral s ôsmym nasadeným Juhoafričanom Kevinom Andersonom 3:6, 4:6, 4:6. Aj vlani pri premiére v hlavnej súťaži na treťom podujatí veľkej štvorky stroskotal na úvodnej prekážke, nad jeho sily bol Talian Andreas Seppi.

Gombos počas celého zápasu nenašiel recept na skvelé podanie Andersona, ktorý vlani postúpil až do finále US Open. O osude prvého setu rozhodol brejk v ôsmom geme. Na začiatku druhého dejstva sa Anderson rýchlo ujal vedenia 2:0 a potom mu stačilo držať si servis. V treťom sete prelomil podanie Gombosa za stavu 4:4 a pri vlastnom podaní následne premenil hneď prvý mečbal.

Gombos išiel do zápasu s tým, že proti hráčovi z elitnej svetovej desiatky nemá čo stratiť. "Začal som veľmi dobre, mal som brejkbal, no nevyužil som ho. Anderson sa potom rozpodával a keď  ma brejkol, uvoľnil sa a začal si viac veriť. Ja som sa naopak trápil pri svojom podaní, ťažko som si vyhrával gemy. Trochu pofukovalo a nevedel som sa dostať do správneho rytmu. Anderson ma  v každom sete raz brejkol a to mu stačilo, pretože si suverénne vyhrával svoje servisy. Škoda, že som mal taký ťažký žreb, no som rád, že som si mohol opäť zahrať vo wimbledonskej hlavnej súťaži. Verím, že tri víťazstva z kvalifikácie mi dodajú pozitívnu energiu do ďalších turnajov. Dokázal som sám sebe, že som schopný odohrať dobré zápasy aj na tráve," povedal slovenský daviscupový reprezentant.

Kevin Anderson (8-JAR) - Norbert GOMBOS (SR) 6:3, 6:4, 6:4

Viac o téme: Norbert Gombos Kevin Anderson