Sarriho presun do Chelsea sa komplikuje: Abramovič musí siahnuť hlboko do vrecka

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

NEAPOL - Neapolský právnik Mattia Grassani na diaľku upozornil vedenie anglického futbalového klubu FC Chelsea, že "partenopei" môžu v prípade trénera Maurizia Sarriho požadovať za vykúpenie spod platnej zmluvy až 150 miliónov eur.

Päťdesiatdeväťročný kouč pred niekoľkými týždňami ukončil pôsobenie na lavičke tímu spod Vezuva, kde je kapitánom Slovák Marek Hamšík. Sarriho nahradil renomovaný Carlo Ancelotti, ale Sarrimu naďalej trvá kontrakt platný do 30. júna 2020. Spomenutý anglický klub je vážny záujemca o Sarriho služby, avšak do 31. mája nezaplatil výstupnú klauzulu vo výške 8 miliónov eur.

"Sarri je zmluvne stále viazaný s Neapolom. Neprepustili ho, kontrakt mu platí do 30. júna 2020. Jeho doložka o uvoľnení sa môže aktivovať každoročne do 31. mája s účinnosťou k 1. júlu. V tomto roku sa tak neudialo. Sarriho by tak mohli uvoľniť až od 1. júla budúceho roka, ak by došlo k zaplateniu klauzuly. Ak by chcel ísť niekam skôr, Neapol by si mohol vypýtať aj 150 miliónov eur," povedal podľa webu football-italia.net Mattia Grassani.


Tagy: SSC Neapol Chelsea FC Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Maurizio Degl'Innocenti

DISKUSIA