Vlaňajší kráľ Giro d'Italia chce ovládnuť Tour de France: Bude to pre nás úplne nový zážitok

Tom Dumoulin ovládol časovku Giro d´ItaliaTom Dumoulin ovládol časovku Giro d´Italia Zdroj: SITA/AP/Oded Balilty

BRATISLAVA - Zoskupenie Team Sunweb sa predstaví na nastávajúcich cyklistických pretekoch Tour de France (7. - 29. júla) s Holanďanom Tomom Dumoulinom v pozícii lídra pre celkové poradie. Dvadsaťsedemročný Dumoulin zvíťazil na vlaňajšom ročníku Giro d´Italia, tento rok nestačil iba na Chirsa Frooma zo Sky. Austrálčan Michael Matthews, minuloročný víťaz bodovacej súťaže na "starej dáme", bude kandidátom na etapové víťazstvá, v rokoch 2016 a 2017 získal tri etapové vavríny.

"Nikdy predtým sme neštartovali na Tour s lídrom na celkové poradie. Bude to pre nás úplne nový zážitok a teším sa naň," uviedol tímový tréner Tom Veelers a dodal: " Chceme si prejsť týmto procesom s Tomom bez akéhokoľvek tlaku na výsledky." Z nominácie vypadol ďalší Holanďan Wilco Keldrman, ktorý sa nemôže postaviť na štart pre zranenie ramena, v nominácii ho nahradil krajan Laurens ten Dam.

Nominácia: Soren Kragh Andersen (Dán.), Nikias Arndt (Nem.), Tom Dumoulin (Hol.), Laurens ten Dam (Hol.), Simon Geschke (Nem.), Chad Haga (USA), Michael Matthews (Aus.), Edward Theuns (Belg.)

Viac o téme: Tom Veelers Michael Matthews Tom Dumoulin Team Sunweb
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Oded Balilty
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články