Tragická smrť Halenára ranila všetkých: Srdcervúca prosba zdrvenej mamky synčeka Nicolasa

Juraj Halenár so synčekom Nicolasom ešte počas pôsobenia v Slovane
Juraj Halenár so synčekom Nicolasom ešte počas pôsobenia v Slovane

BRATISLAVA - Celou slovenskou futbalovou verejnosťou v sobotu otriasla šokujúca správa o tragickej smrti bývalého futbalového reprezentanta Juraja Halenára (†35). Úmrtie historicky najlepšieho ligového kanoniera, po ktorom bez otca zostal malý synček Nicolas (4), zasiahlo rodinu, známych, spoluhráčov aj fanúšikov, ktorí sa so strašnou správou stále nemôžu vyrovnať a Halenárovi okamžite vzdali hold aj na sociálnej sieti.

Na svojho niekdajšieho hráča samozrejme nezabudla ani futbalová Petržalka, kde Halenár strávil výborné futbalové roky. Množstvo fanúšikov aj známych pod smutným príspevkom o šokujúcej smrti Halenára vyjadrilo slová ľútosti a vzdalo hold tragicky zosnulému. 

Medzi množstvom tých, ktorých sa smrť Halenára dotkla a ktorí sa vyjadrili, nechýbala ani bývalá misska Romana Procházková, s ktorou sa dal Halenár dokopy ešte počas pôsobenia v bratislavskom Slovane. Aj keď spolu už dlho nežili, práve s Procházkovou mal Halenár svojho jediného synčeka Nicolasa, ktorý v januári oslávil ešte len štyri roky. Procházková na otca a bývalého partnera nezabudla, čo potvrdzuje jej srdcervúca prosba: "Vráť sa nám...prosiiiiiim!Ľúbime Ťa s Nikim navždy," a k príspevku pridala aj dve srdiečka.

Podľa informácií Športiek Halenára našli s podrezanými žilami iba 300 metrov od známej diskotéky Harley v bratislavskej Vrakuni. Halenár iba vo štvrtok 28. júna oslávil svoje 35. narodeniny, ktoré mal ísť zapiť s kamarátmi a odvtedy bol nezvestný. 

Halenár vyrastal v Lokomotíve Trnava, hral za Inter Bratislava, Artmediu Petržalka či Slovan Bratislava, v Maďarsku pôsobil v Nyíregyháze a v Česku si obliekal dres Olomouca. So 125 gólmi sa stal počas jesennej časti sezóny 2014/2015 historickým rekordérom slovenskej ligy v počte strelených gólov. Ešte v uplynulej sezóne hral vo štvrtoligovom rakúskom klube SV Gaflenz. Reprezentačný dres si obliekol v troch zápasoch: v roku 2007 nastúpil v kvalifikácii ME 2008 proti Česku v Prahe a San Marínu v Serravalle, o rok neskôr pridal tretí štart v prípravnom zápase na Cypre proti Maďarsku.


Tagy: Juraj Halenár FC Petržalka Nicolas Romana Procházková

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA