Nový tréner, nová motivácia: Róbert Mak sa chce presadiť v Zenite

Róbert Mak
Róbert Mak

PETROHRAD - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak strávil uplynulú sezónu 2017/2018 na hosťovaní v gréckom klube PAOK Solún. V tej budúcej by však bol rád stabilnou persónou svojho kmeňového zamestnávateľa - ruského Zenitu Petrohrad.

V organizácii z "Benátok severu" došlo v nedávnych týždňoch k zmene na poste hlavného trénera. Taliana Roberta Manciniho, ktorý prešiel ku kormidlu talianskeho národného mužstva, nahradil niekdajší dlhoročný hráč Zenitu Sergej Semak (2010-2013).

"V minulej sezóne som chcel zostať v Zenite, ale Mancini so mnou nepočítal, preto som si vybral PAOK. Je to klub, ktorý som poznal, pretože som tam predtým pôsobil. Momentálne však máme v Zenite nového trénera, novú taktiku aj tréningové metódy. Mám novú motiváciu a túžbu pracovať so Sergejom Semakom. Uvidíme, ako to napokon dopadne, vzhľadom na počet hráčov v tíme. V tomto období sa pripravujem na sezónu a v tréningoch idem naplno," vyhlásil pre Sport Express 27-ročný Bratislavčan, ktorý prišiel so Semakom do kontaktu už v čase, keď bronzový medailista z ME 2008 pôsobil iba ako asistent Mirceu Lucesca. "Áno, je to skvelý chlapík. Keď sme sa presťahovali do Petrohradu, pomohol nám pre deti vybaviť škôlku. Vtedy som si všimol aj jeho ľudské vlastnosti," doplnil Róbert Mak.


Tagy: Róbert Mak Zenit Petrohrad

Zdroj:
SITA
Foto:
fc-zenit.ru

DISKUSIA