Majster predstavil nové tváre: Nemecký talent Trnave odporučil agent Manchestru City

Senad Jarovič
Senad Jarovič

TRNAVA - Úradujúci slovenský futbalový majster Spartak Trnava pokračuje v posilňovaní kádra na nový súťažný ročník 2018/2019. Na spolupráci sa dohodol s dvojicou Senad Jarovič a Filip Dangubič. Prvý menovaný 20-ročný nemecký útočník s koreňmi z Bosny a Hercegoviny podpísal so Spartakom kontrakt na dva roky.

V minulej sezóne hosťoval z NK Domžale v slovinskom NK Dob. S novými spoluhráčmi už absolvoval niekoľko tréningov, nastúpil aj v prípravnom zápase s Baníkom Ostrava.

"Teší nás, že sme dospeli so Senadom k dohode. Zastupuje ho agent, ktorý má pod sebou Edina Džeka. Jaroviča nám odporučil agent Manchestru City. O svojich kvalitách nás presvedčil v tréningovom procese, aj v súboji s Ostravou. Cítiť z neho veľkú motiváciu a túžbu na sebe pracovať. Pre mňa osobne ide o futbalistu s veľkou budúcnosťou," povedal na oficiálnom webe Spartaka generálny manažér trnavského klubu Pavel Hoftych.

Dvadsaťtriročný Dangubič sa dohodol na kontrakte na tri roky. Dosiaľ si obliekal dres HNK Rijeka. Chorvátsky ofenzívny univerzál je po Jarovičovi už piata letná posila Trnavy. Pred nimi na Štadión Antona Malatinského prišli Dobrivoj Rusov, Erik Grendel a Fabian Miesenböck. "Všetko na mňa okamžite zapôsobilo - štadión, podmienky či ľudia okolo klubu. Vážim si, že budem súčasťou takéhoto mužstva. Verím, že dokážem čo najviac pomôcť spoluhráčom a ukážem to najlepšie, čo viem. V minulej sezóne som videl niektoré majstrovské zápasy a sledoval slovenskú súťaž. Uvedomujem si, že je to pre mňa veľká príležitosť, ako sa posunúť na vyšší level," povedal Dangubič.


Tagy: Spartak Trnava Senad Jarovič Filip Dangubič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
spartakTV

DISKUSIA