Cibulková sfúkla domácu hráčku: Už nešpekulujem! Vyjadrila sa aj na adresu fanúšikov

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

WIMBLEDON - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala 22. nasadenú Britku Johannu Kontovú za 78 minút 6:3, 6:4 v súboji 2. kola ženskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny vo Wimbledone (2. - 15. júla, celková dotácia 34 milióna libier, tráva). Zverenkyňa trénera Mateja Liptáka nastúpi v treťom kole proti pätnástke "pavúka" Belgičanke Elise Mertensovej.

Cibulková bola so svojím výkonom veľmi spokojná. "Som rada, že som na wimbledonskom centri podala takýto výborný výkon. Bol to na 2. kole ťažký žreb, Kontová je na tráve silná, navyše mala na svojej strane publikum. Už som zvyknutá na to, že na turnajoch hrám proti domácim tenistkám. Musím povedať, že fanúšikovia boli dnes veľmi féroví, za čo im pekne ďakujem. Už vôbec nešpekulujem nad tým, že na tohtoročnom Wimbledone nie som nasadená, je to minulosť. Sústredím sa iba na tenis a na seba, tvrdo trénujem, aby som na kurte podala čo najlepší výkon," povedala v prvom pozápasovom rozhovore.

Kontová zložila Slovenke kompliment. "Dominika hrala veľmi dobre, neuveriteľne uvoľnene, chodila si za svojimi údermi. Diktovala tempo hry, hralo sa podľa jej nôt. Dnes jej všetko padalo na kurtu, dávala winnery aj z pozícií, keď stála päť metrov za základnou čiarou. Nepodarilo sa mi nájśť recept na jej hru. Nechcem porovnávať tohtoročný Wimbledon s tým vlaňajším, som vo svetovom rebríčku inde, mám pred sebou iné výzvy. Nežijem v minulosti," citovala slová Britky oficiálna stránka WTA.


Tagy: Dominika Cibulková Johanna Kontová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Tim Ireland; Video: Twitter

DISKUSIA