VIDEO Cibulková s fantastickým tenisom na Wimbledone: Toto ju teší najviac

Dominika Cibulková so svojím tímom po zápase s KontovouDominika Cibulková so svojím tímom po zápase s Kontovou Zdroj: športky

LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala 22. nasadenú Britku Johannu Kontovú za 78 minút 6:3, 6:4 v súboji 2. kola ženskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny vo Wimbledone.

Štvrtý vzájomný duel Cibulkovej a Kontovej bol v úvode vyrovnaný a tenistky si v prvých piatich hrách podržali svoje podanie. Slovenka však v šiestom geme zužitkovala druhý brejkbal, následne uspela pri vlastnom servise a vypracovala si vedenie 5:2. Domáca hráčka v dôležitých momentoch zbytočne kazila, zatiaľ čo Dominika Cibulková vyprodukovala iba päť nevynútených chýb a úvodné dejstvo pre seba získala pomerom 6:3.

V druhom sete pokračovala 33. žena svetového rebríčka v nátlakovej hre, ktorej základom bol stabilný servis. Tentoraz čakala na brejk iba do tretieho gemu a po jeho potvrdení svietil na tabuli stav 3:1 v prospech Cibulkovej. Kontová mohla kontrovať v šiestej hre, keď mala k dispozícii prvý brejkbal v zápase. Nenasadená slovenská tenistka však odmietla komplikácie, na podaní zostala stopercentná a za 78 minút triumfovala 6:3, 6:4. Cibulková si celkovo pripísala 19 víťazných úderov v porovnaní s deviatimi nevynútenými chybami.

"Dnes to bol naozaj veľmi ťažký zápas a podala som výborný výkon. Nie je veľa vecí, ktoré by som si mohla vytknúť. Najviac ma teší dnešný servis, ktorý mi fungoval stopercentne. Ten mi pomohol vo veľa situáciách. Naozaj som si to užila na centrálnom dvorci a zo seba som dostala ten najlepší tenis," zhodnotila pre Športky svoj druhý zápas na tohtoročnom Wimbledone.

Zverenkyňa trénera Mateja Liptáka nastúpi v treťom kole proti pätnástke "pavúka" Belgičanke Elise Mertensovej. "Hrala som s ňou už dvakrát, prvýkrát to bude na tráve. Budem sa opäť snažiť sústrediť iba na seba, zachovať si túto dobrú energiu a podať ďalší dobrý výkon na Wimbledone," dodala na záver Cibulková.

Viac o téme: Dominika Cibulková Wimbledon
  • Autor: © Zoznam/Michal Driapsa
  • Zdroj: športky, SITA