Povstaňte a všetci spievajte! Média reagujú na postup Chorvátska do semifinále

Chorvátsky futbalista Andrej Kramarič sa raduje z gólu
Chorvátsky futbalista Andrej Kramarič sa raduje z gólu

SOČI - Ohlasy médií na sobotňajší štvrťfinálový zápas XXI. majstrovstiev sveta vo futbale Chorvátsko - Rusko 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1) - 4:3 na strely zo značky pokutového kopu , ktorý sa hral v ruskom Soči:

Sport-Express (Rus.): "Šampióni našich sŕdc! Ďakujeme, chlapi, ste najlepší!"

Championat (Rus.): "Rusko piate na majstrovstvách sveta, znie to zle? Mesiac dozadu to nebol ani len sen."

Komsomoľská Pravda (Rus.): "Smútok, ale aj veľké ďakujeme! Treba sa dívať dopredu. Prehrať po jedenástkovom rozstrele nie je spravodlivé, ale dostali sme sa ďalej ako Španielsko či Argentína. Ak tento tím zostane pokope, budeme mať aj v budúcnosti dôvody na hrdosť."

Slobodna Dalmacija (Chor.): "Chorvátsko oslavuje ďalší postup v jedenástkovom rozstrele. Rozhodujúci gól strelil Rakitič. Prezidentka Grabarová-Kitarovičová najprv to celé sledovala v čestnej lóži na tribúne a potom si zaskákala s hráčmi pri oslave v šatni."

HRT (Chor.): "Vyradili sme domácich a v semifinále nás čakajú Angličania. Na tomto svetovom šampionáte sa nám plnia sny."

24sata.hr (Chor.): "Povstaňte a všetci spievajte! Nehanbím sa za svoju radosť! Si veľký Grdovič, ozýva sa zo všetkých strán. Extáza a hudba na maxime a až do konca. Naši hráči prežívajú zrejme najúžasnejšie momenty svojej reprezentačnej kariéry. Modrič, Mandžo, Krama, Raketa, tí všetci si zaslúžia osláviť postup do semifinále."

L´Equipe (Fr.): "Toto je Chorvátsko po 20 rokoch čakania!"

Daily Mail (Angl.): "A na rade sú Chorváti! Ruská púť plná emócií sa skončila pred sobotňajšou polnocou pri Čiernom mori po prehre v rozstrele s Chorvátskom. V semifinále sa Gareth Southgate a jeho hráči už nemajú čoho obávať."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Gól Čeryševa z 31. min Rusom nestačil, ale ani Chorvátom gól Vidu po 100 minútach hry. Až Rakitič v penaltovom rozstrele poslal chorvátsky tím do raja, čiže do semifinále."

Kicker (Nem.): "Rakitič ukončil ruské nádeje. Nebol to vysokokvalitný, ale zato napínavý zápas. Po 90 minútach 1:1, po predĺžení 2:2. A penaltovým hrdinom Chorvátska sa stal Ivan Rakitič. Nemal som inú možnosť, ako premeniť svoju strelu, vravel Rakitič."


Tagy: Rusko Chorvátsko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Darko Bandic

DISKUSIA