Tréner Cibulkovej napriek suverénnemu triumfu videl slabiny: Už som ju videl hrať aj lepšie

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková pred začiatkom tohtoročného Wimbledonu prišla o nasadzovaciu pozíciu v "pavúku" dvojhry na úkor Sereny Williamsovej a to ju zdravo nahnevalo. V troch zápasoch na najslávnejšej tráve nepustila svojim súperkám ani set a len raz musela do tajbrejku. Po hladkom triumfe nad pätnástkou "pavúka" Belgičankou Elise Mertensovou 6:2, 6:2 je už v osemfinále a mieri za vyrovnaním svojho londýnskeho štvrťfinálového maxima z rokov 2011 a 2016.

"Cibulková je hráčka na vojnovom chodníku. Jej hra aj reakcie na kurte sú toho dôkazom. Všetkým chce ukázať, čo dokáže a darí sa jej to. Jej výkon proti Mertensovej je odkaz a zároveň výstraha aj pre ďalšie súperky," skonštatoval v komentári portál britského denníka The Telegraph. Cibulková proti Mertensovej využila 5 z 9 brejkových príležitostí a s výnimkou hry pri sieti, kde prakticky nechodila, bola dominantná. Sama súperke zmarila 6 zo 7 pokusov o brejk.

"Nemyslím si, že to bol jej najlepší zápas na tráve. Už som ju videl hrať aj lepšie, ale vo výmenách bola veľmi solídna, dostatočne agresívna a najmä hrala účinne podľa zvolenej stratégie, ktorá skvele fungovala," skonštatoval na adresu Cibulkovej tréner Matej Lipták. "Skvele a agresívne pôsobila aj na returne, eliminovala súperkin nepríjemný servis. Čo ale ešte dokáže omnoho lepšie, je určite vlastné podanie. Našťastie ju dokázal servis podržať v krízových momentoch a najmä pri bejkbalových šanciach súperky," doplnil Lipták.

Cibulková (33. v rebríčku WTA) má v All England Lawn Tennis and Croquet Clube po voľnej nedeli už v pondelok šancu na posun do štvrťfinále. Proti bude 32-ročná skúsená Taiwančanka Chsieh Su-wej (48.), ktorá v sobotu šokujúco vyradila svetovú jednotku a víťazku nedávneho Roland Garros Simonu Halepovú /3:6, 6:4, 7:5/. "Tento Wimbledon si maximálne užívam so všetkým, čo mi poskytuje, teda aj s nakupovaním a jahodami so šľahačkou. Možno preto sa mi tak darí," cituje taiwanskú hráčku oficiálny portál medzinárodných majstrovstiev Anglicka v tenise.

Súboj Cibulkovej a Chsieh zaradili v pondelok ako prvý na dvorec číslo 18 so začiatkom o 12.30 h SELČ. Vzájomná bilancia 2:0 favorizuje slovenskú hráčku. Na tvrdom povrchu v Kuala Lumpur v roku 2014 ani vlani na Australian Open Slovenka nestratila ani set, hoci v Melbourne to bolo v 2. kole tesné 6:4, 7:6 (8).


Tagy: Dominika Cibulková Matej Lipták Wimbledon 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Tim Ireland

DISKUSIA