Španielsko našlo kandidáta na post manažéra: Reprezentáciu povedie bývalý kouč Barcelony

Luis Enrique
Luis Enrique

MADRID - Španielsku futbalovú reprezentáciu povedie niekdajší kouč FC Barcelona a Celty Vigo Luis Enrique. V pondelok to vyhlásil prezident kráľovskej federácie (RFEF) Luis Rubiales. Štyridsaťosemročný kouč podpísal kontrakt na dva roky. Oficiálne ho predstavia budúci týždeň, informoval o tom oficiálny web RFEF. Enriqueho úlohou bude kvalifikovať sa s "La Furiou Roja" na majstrovstvá Európy 2020.

Španielsko bolo bez trénera po tom, ako po neúspechu na MS 2018 v Rusku rezignoval Fernando Hierro. Niekdajší kapitán Realu Madrid nahradil iba niekoľko hodín pred začiatkom šampionátu dovtedajšieho kouča Julena Lopeteguiho, ktorého RFEF odvolala po zverejnení informácie, že po "mundiale" zasadne na lavičku Realu Madrid.

Prezident RFEF Luis Rubiales hľadal na uvoľnenú stoličku adepta, ktorý by spĺňal viacero kritérií a Luis Enrique mu podľa denníka Marca ideálne zapadá do tejto skladačky - je Španiel, nebol nikde zmluvne viazaný, má medzinárodné skúsenosti, je zvyknutý pracovať s hviezdami a v minulosti viackrát vyhlásil, že jeho snom je jedného dňa viesť španielsku reprezentáciu. Luis Enrique naposledy pôsobil v FC Barcelona. Počas troch sezón (2014-2017) vyhral s katalánskym tímom deväť trofejí vrátane prvenstva v Lige majstrov v ročníku 2014/2015.


Tagy: Španielsko FC Barcelona Luis Enrique

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA