Bukata po príchode do Talianska: Dúfam, že si získam srdcia fanúšikov

Martin Bukata
Martin Bukata

BENEVENTO - Taliansky futbalový druholigista Benevento Calcio v závere uplynulého týždňa dotiahol transfer slovenského stredopoliara Martina Bukatu. Dvadsaťštyriročný Košičan zamieril na Apeninský polostrov ako voľný hráč po ukončení pôsobenia v poľskom Piaste Gliwice. Podľa talianskych médií podpísal s novým zamestnávateľom 3-ročný kontrakt.

"Taliansky futbal patrí medzi svetovú špičku. Som veľmi rád, že som tu a budem si obliekať dres Beneventa. Mnohí hráči v tíme už toho v minulosti veľa preskákali, budem sa snažiť od nich čo najviac naučiť. Na ihrisku vydám zo seba v prospech Beneventa všetko a dúfam, že si získam srdcia fanúšikov," povedal Bukata v prvej reakcii po spečatení transferu.

"Bukata je výsledok nášho zahraničného skautingu, jeden z tisícok hráčov, ktorých sme analyzovali. Je to veľmi rýchly záložník, zvlášť na prvých 10-15 metroch, má skvelú techniku a veľmi dobre sa hodí do systému hry 4-3-3. Samozrejme, poľská liga je trochu odlišná ako Serie B, ale myslím si, že Martin nebude mať problémy s adaptáciou," poznamenal skaut Beneventa pre strednú a východnú Európu Emanuele Zuzolo.


Tagy: Martin Bukata Benevento Calcio

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
piast-gliwice.eu

DISKUSIA