Chorváti veria, že sa prebojujú až do finále: Zastavili sme Messiho a Eriksena

Zlatko DaličZlatko Dalič Zdroj: SITA/AP

MOSKVA - Tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Zlatko Dalič dúfa, že najlepší strelec doterajšieho priebehu XXI. majstrovstiev sveta v Rusku, Angličan Harry Kane vyjde v stredajšom semifinále v moskovských Lužnikách strelecky naprázdno a "vatreni" budú oslavovať historický postup do finále.

"Bude to veľmi ťažké, Kane je perfektný útočník, najlepší strelec aj hráč Anglicka, zažíva skvelé MS. Máme však hráčov, ktorí ho dokážu zastaviť. Dejan Lovren ho pozná z Premier League, v stopérskej dvojici s Domagojom Vidom hrá veľmi dobre. V predošlých dueloch sme zastavili Messiho a Eriksena, pokúsime sa o to isté aj v prípade Kana," poznamenal 51-ročný Dalič podľa webu denníka Sport-Express.

"Nemyslím si, že Anglicko bude ľahký súper, aj keď sa to tak možno niekomu zdá. Angličania majú mladé mužstvo s mnohými talentmi. Hrajú rýchlo a agresívne, majú mimoriadne nebezpečné štandardné situácie. V anglickom tíme nevidím žiadnu slabinu," doplnil rodák z Livna v Bosne a Hercegovine.

Chorváti po skvelých vystúpeniach a plnom bodovom zásahu v základnej skupine neskôr v osemfinále s Dánskom aj vo štvrťfinále s Ruskom uspeli až po strelách zo značky pokutového kopu. Podľa Daliča bude dôležité, aby balkánske mužstvo poriadne zregenerovalo. "Máme v nohách dva 120-minútové zápasy, takže sme dosť vyčerpaní. Musíme si dobre odpočinúť. Som si však istý, že na zápas proti Anglicku budeme mať dostatok energie, pretože sotva môže byť v tejto chvíli väčšia motivácia ako semifinále MS. Niektorí hráči hlásili po štvrťfinále menšie zdravotné problémy, ale veríme, že v Rusku zostaneme až do posledného zápasu turnaja. Nevidím dôvod, prečo by to malo byť prekvapenie, Chorvátsko má skvelých hráčov," zakončil Zlatko Dalič.

Viac o téme: Chorvátsko Zlatko Dalič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články