Hodnota prvej semifinálovej dvojice vám vyrazí dych: Takáto je suma Francúzov a Belgičanov

Romelu Lukaku so spoluhráčmi oslavuje svoj gólRomelu Lukaku so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

MOSKVA - Marketingová hodnota hráčov Francúzska a Belgicka, ktorí v utorok večer vybehnú na petrohradský trávnik v prvom semifinále majstrovstiev sveta vo futbale je 1,7 mld. eur. K tejto sume sa prepracoval francúzsky športový denník L´Equipe s upozornením, že ide len o základné jedenástky oboch tímov. Najdrahším francúzskym hráčom je podľa tohto odhadu útočník Kylian Mbappé s hodnotou 400 miliónov eur. Na pripomenutie, 19-ročný Mbappé pred rokom prestúpil z AS Monaco do tímu Paríž St. Germain za 180 miliónov. Mbappého kolega z útoku Antoine Griezmann je podľa L´Equipe hodný 120 miliónov eur a 100 miliónov je hodnota stredopoliarov Paula Pogbu, N´Gola Kantého a obrancu Raphaela Varana.

Najcennejším Belgičanom je podľa francúzskeho športového periodika ofenzívny hráč stredu poľa Kevin de Bruyne s hodnotou 200 miliónov eur, nasleduje kapitán "červených diablov" Eden Hazard so 170 miliónmi a útočník Romelu Lukaku so 150 miliónmi. V celkovom finančnom odhade cennosti hráčov sú na tom oveľa lepšie Francúzi s 1,04 mild. eur, kým Belgičania majú hodnotu 695 miliónov eur. Víťaz súboja Francúzsko - Belgicko sa vo finále MS 2018 stretne s lepším z druhého semifinále Anglicko - Chorvátsko.

Viac o téme: Belgicko Francúzsko MS v Rusku 2018
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Matthias Schrader
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články